• Tue. Sep 21st, 2021

Yılbaşında Evinizde Yapabileceğiniz 9 Aktivite / By Yeşim Özbirinci / WMWNEWSTURKEY 2021 / 01 / 07 JANUARY / WEEKLY TRAVEL & LIFESTYLE MAGAZINE ” EVERYTHING SHOULD BE AS IN YOUR DREAMS ”

ByJANBOLAT KHANAT

Jan 7, 2021
Bir yıl nasıl geçerse geçsin aralık ayına girdik mi içimiz farklı bir neşe ile doluyor. Yorucu bir seneyi sonunda bitirmenin mutluluğu ile kalbimizde yeni umutlara yer açmaya başlıyoruz.
Yılbaşında Evinizde Yapabileceğiniz 9 Aktivite
Aileler bir araya geliyor, arkadaşlar eğlenceye gidiyor… Sabahlara kadar dans ediliyor….
Kimisi evinde yılbaşı programlarını izliyor kimisi 10’dan geriye sayıp doğrudan kendini yatağına atıyor. Hangi şekilde olursa olsun hepimiz kendi bildiğimiz yoldan, kendi niyet ve dileklerimiz ile yeni yıla giriyoruz.
Ya siz yılbaşı gecelerini nasıl kutlamayı seviyorsunuz? 2021 için planlarınız ve dilekleriniz neler?
Malumunuz 2020’yi topluca evde geçirdik, seneyi de evlerde kapatacağız. Yani anlayacağınız yılbaşını kendi kendimize kutlayacağız. Ama bu demek değil ki kös kös oturup, hiçbir şey yapamadan yılbaşını geçirelim.
Aslında evde yapabileceğimiz birçok aktivite var. İşte size denemek için güzel bir fırsat. Şartlar olumsuz diye ortamı renklendirmemek için bir neden yok. Ne olursa olsun siz her zaman eğlenmenize bakın.
1 – Yılbaşı Yemeği Hazırlayın
yilbasi yemeği
Evde olmanın en güzel yanlarından biri kendi yemeğimizi rahatlıkla hazırlayabilmemiz.
Yılbaşı gecesi için de her zaman yapmak istediğimiz özel yılbaşı yemeğini hazırlayabiliriz. Ayrıca hep merak ettiğimiz gingerbread yılbaşı kurabiyelerini denemek için harika bir fırsat.
Kurabiyelerin üstlerini konsepte uygun süsleyebilirsin. Özellikle çocuklarla vakit geçirmek için çok eğlenceli bir aktivite.
İlginizi Çekebilir: Muhtemelen Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Yılbaşı Gelenekleri
2 – Online Parti Yapın
online parti
Karantina süreçleri ile birlikte online etkinlikler etrafımızı sarmış durumda. Kurslar, toplantılar, partiler…
Say say bitmiyor. Bu yoğunluk bazen sıkıcı da gözükebiliyor ama sosyalleşmek için elde sadece internet varsa yapacak pek de bir şey yok.
Yılbaşı geçesi için de bir sürü online etkinlik karşınıza çıkacaktır. Kostümünü giyinip video sağlayıcıları üzerinden bu eğlenceye katılabilirsiniz.
Video etkinliklerinin yanında özel radyo programları da mevcut.
Yılbaşı gecenizi bu programlar ile renklendirebilirsiniz. Mesela; Loops Radio üzerinde elektronik müziğin birçok tarzında yılbaşı gecesine özel yayınlar olacak.
Birçok DJ ve prodüktör özel setlerini burada paylaşacak. Hatta psy-trance kanalında benim de bir setimi yakalayabilirsiniz.
3 – Karaoke Yapın
Şarkı söylemeyi seviyorsanız yılbaşı şarkılarından oluşan bir liste hazırlayıp, ailen ile birlikte karaoke gecesi düzenleyebilirsin. Herkes eminim çok eğlenecek. Hatta sizin için oluşturduğumuz Spotify listesine göz atabilirsiniz. Keyifli dinlemeler!
4 – Fotoğraf çekimi yapın
fotoğraf çekimi
Arkadaşlar ile yapılacak eğlenceli aktivitenin sınırı yok. Yaratıcı kostümler ile kendinize, yılbaşı gecesi için bir fotoğraf gecesi hazırlayabilirsiniz.
Hatta bunun için neden bir tane polaroid fotoğraf makinesi edinmiyorsunuz? Dijital fotoğraflar etrafımızı sarmış olabilir ama elle tutulur fotoğrafların yerini hiçbir şey tutmuyor.
5 – Geleceğe Mektuplar Atın
Hayat hızlı akıyor ve her şey bir o kadar da hızlı değişiyor. Bir sene sonrayı bırakın, bir ay sonra neler olabileceğini tahmin edemiyoruz. Her şey tepe taklak olabiliyor veya hayatımızın yıldız dönemlerini yaşayabiliyoruz. Ne olursa olsun harika deneyimler ediniyoruz. Dersler çıkarabilmek ve tekrar ayağa kalkabilmek önemli. Peki, şimdiki sen, gelecekteki sene neler söylemek isterdi? Evdeki tüm bireyler gelecekteki kendileri için mektup yazsın ve bir sene sonra, tam yine yeni bir yılbaşı günü, mektuplarınızı açıp okuyun. Bakalım neler değişmiş, neler yeni seneye önerilmiş olacak.
6 – Yılbaşı Temalı Filmler İzleyin
yılbaşı filmleri
Herkes yılbaşını dans ederek, hoplayıp zıplayarak geçirecek diye bir şey yok. Bazıları daha sakin sever.
Herkesin eğlence anlayışı farklı olabilir. Bu durumda yapılacak en güzel şey rahat koltuklarla birlikte sinema keyfidir. Yılbaşı temalı çok güzel filmler var. Kafa açan ya da kafa dağıtan filmleri art arda izleyebilirsiniz. Daha sonra da ailen ile birlikte filmler üzerine konuşabilirsin.
O zaman en sevdiklerimden birini önereyim, çocukluğumda beni kalbimden vuran bir animasyon: The Nightmare Before Christmass.
7 – Yaşasın Ev Oyunları: Tombala ve Daha Nicesi
ev oyunları
Tombala yılbaşı gecelerinin bir vazgeçilmesi. Çocukluğumda her yılbaşı oynadığımızı hatırlarım. Ayrıca bunu sadece tombala ile sınırlandırmak zorunda değilsiniz.
Sürekli tombala oynamak sıkıcı olabilir, kabul ediyorum. Ev içinde oynayabileceğiniz çeşit çeşit oyunlar var. Arkadaşlar ve aile ile birlikte oynayınca gerçekten eğlenceli olabiliyor. Bol bol kahkaha atmak garantili bir aktivite.
8 – Puzzle ile Derinleşen Aile Sohbetleri
puzzle
Bin parçalı bir puzzle’ı da ailecek birlikte yapmak etkili bir aile iletişiminin oluşmasını sağlayabilir.
Puzzle üzerine yoğunlaşmak, parçaları birleştirmek, inat etmek insanın ilginç bir tarafının ortaya çıkarmasına yardımcı oluyor.
9 – Hiçbir Şey Yapmama Hakkınızı Kullanın
dinlenme
Hey! Bir şey yapmak zorunda da değilsiniz. Her zaman “hiçbir şey yapmama hakkımız” da var.
Hepimiz çok sevsek de kabul edelim, aslında sıradan bir gün. Bugünü de diğer günler gibi geçirip, tatlı uykulara dalabilirsiniz. Hayat sizin, keyif sizin…
Hepinize şimdiden iyi seneler diliyorum! Umuyorum 2021 güzellikleri ile gelir.

JANBOLAT KHANAT

JANBOLAT KHANAT EDITOR IN CHIEF jk@wmwnewsturkey.com Baytursynov Street 132b, Almaty City, KAZAKHSTAN +7 702 230 42 17 TRAVEL EXPERIENCE IN TURKEY AND AROUND THE WORLD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved ( 2012 - 2021 ) All rights reserved by wmwnewsturkey company inc.No news and photos without permission.This site has been installed by TONY BAR and is based in New York.All rights belong to SEDAT KARAGOZ / sedatkaragoz@wmwnewsturkey.com / Design and editing Tony Bar & Sedat Karagoz / ISTANBUL / NEW YORK / ALMATY / DOHA - We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.