Sun. Apr 5th, 2020

WMWNEWSTURKEY

PREMIUM LIFESTYLE & TRAVEL MAGAZINE / EXECUTIVE EVENTS / APRIL / 2020 / 01 / 07 / A FRESH SEASONS,FRESH EXCITEMENT,THE SPECTACULAR NEW SEASON…

Türkiye’nin En İyi 15 Termal Oteli / By Janbolat Khanat / Almaty / Travel Exclusive News

5 min read

Türkiye’nin En İyi 15 Termal Oteli / By Janbolat Khanat / Almaty / Travel Exclusive News

Ülkemiz, kaplıcalar açısından oldukça zengin kaynaklar barındırıyor.
Bununla birlikte, özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih edilen termal otellerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Termal açıdan adeta birer cennet misali olan pek çok bölge yer alıyor. Sıcacık sularında şifa bulabileceğiniz, yorgun düşen bedeninizi canlandırabileceğiniz ve pek çok rahatsızlığınızı doğal yöntemlerle iyileştirebileceğiniz bu termal oteller arasından en iyilerini sizler için listeledik.

1 – Armas Termal Resort / Kırşehir

armas termal resort
Kırşehir’in merkezinde faaliyet gösteren Armas Termal Resort, oldukça kapsamlı bir SPA/Wellness alanına ev sahipliği yapıyor. SPA merkezinde sauna, hamam, jakuzi, şok havuzu, masaj, kese ve vücut bakımı gibi olanaklar yer alıyor. Armas Termal Resort’un termal suyu mineralli su özelliği taşıyan termominarelli bir su ve 41 derece sıcaklığa sahip. Bu su, başta eklem rahatsızlıkları olmak üzere pek çok rahatsızlığa şifa oluyor.

2 – Aforia Thermal Residences / Afyonkarahisar

aforia thermal residences
Afyonkarahisar’ın merkezinde konuklarını ağırlayan Aforia Thermal Residences, termal keyfini rezidans konforu ile birleştirerek oldukça farklı bir tatil konseptinde hizmet veriyor. Aforia Thermal Residences’ın konaklama birimlerinde misafirlere özel termal havuz yer alıyor. Aforia Thermal Residences’ta konakladığınız süre boyunca termal suyun içerisinde şifa bulabilir ve tüm stresinizi geride bırakabilirsiniz.

3 – Heramis Termal Tatil Köyü / Altınoluk

heramis termal tatil köyü
Kazdağları’nın eteklerinde bulunan ve ülkemizin oksijeni en bol tatil beldelerinden biri olan Altınoluk’ta bulunan Heramis Termal Tatil Köyü, denize sıfır konumu ve donanımlı SPA merkeziyle ön plana çıkıyor. Kapalı havuzlardan fitness merkezine, Türk hamamından sauna, buhar odalarından tuz odasına, masaj olanaklarından cilt bakımı ve vitamin bara kadar oldukça kapsamlı bir SPA merkezine sahip olan tesis, yılın 12 ayı boyunca hizmet veriyor.

4 – Pamukkale Termal Ece Otel / Karahayıt

pamukkale termal ece otel
Pamukkale’ye 3 km mesafede yer alan ve ülkemizin uluslararası termal merkezlerinden olan Karahayıt’ta faaliyet gösteren Pamukkale Termal Ece Otel, kendinizi evinizdeymiş gibi rahat hissedebileceğiniz bir konaklama deneyimi sunuyor. Pamukkale Termal Ece Otel, şifalı termal sularına ek olarak açık ve kapalı havuz, jakuzi, Türk hamamı ve masaj odaları gibi olanaklara da ev sahipliği yapıyor.

5 – Adrina Thermal Health & Spa Otel / Güre

adrina thermal health & spa otel
Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer alan ve ülkemizin kaplıcalarıyla ünlü bölgelerinden biri olan Güre’de hizmet veren Adrina Termal Otel, 5 yıldızlı lüks bir termal keyfi yaşatan tesisler arasında bulunuyor. Adrina Termal Otel’de konaklayan misafirlere kapalı termal havuz, tenis kortları, fitness merkezi ve Türk hamamı gibi keyifli olanaklar sunuluyor.

6 – Lidya Sardes Thermal Hotel & Spa / Manisa

lidya sardes thermal hotel & spa
Manisa’nın Salihli ilçesinde, Kurşunlu Vadisi’nin girişinde yer alan Lidya Sardes Thermal Hotel & Spa, çam ormanları arasında, doğayla iç içe bir konumda konuklarını ağırlıyor. Kaplıca sularının rahatlatıcı etkisini misafirlerine sunan tesiste açık bir yüzme havuzu, termal havuz, Türk hamamı, SPA merkezi ve Uzakdoğu masaj olanakları yer alıyor. Lidya Sardes Thermal Hotel & Spa, Sardes Antik Kenti’ne oldukça yakın bir mesafede bulunuyor.

7 – Venüs Termal Butik Otel / Güre

venüs termal butik otel
Balıkesir’in kaplıcalarıyla ünlü bölgesi Güre’de konuklarını ağırlayan Venüs Termal Butik Otel, eşsiz bir termal tatil deneyimi sunuyor. Kendinizi yenilenmiş ve dinlenmiş hissedeceğiniz Venüs Termal Butik Otel, açık-kapalı yüzme havuzlarına, SPA, hamam ve masaj olanaklarına ev sahipliği yapıyor.

8 – Marigold Termal Otel / Bursa

marigold termal otel
Ülkemizin termal tesis cennetlerinden biri olan Bursa’nın Çekirge semtinde faaliyet gösteren Marigold Termal Otel, tam donanımlı bir SPA merkezine ev sahipliği yapıyor. Marigold Termal Otel’de konakladığınız süre boyunca masaj olanaklarından ve saunadan yararlanabilir, kapalı havuzdaki termal suda şifa bulabilir ve fitness merkezinde egzersiz yapabilirsiniz.

9 – Dündar Termal Otel / Afyonkarahisar

dündar termal otel
Afyon’un merkezinde hizmet veren Dündar Termal Otel’in konaklama birimleri villalardan oluşuyor. Termal-kaplıca olarak hizmet veren Dündar Termal Otel’in villalarında, misafirlere A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları sunulmuş durumda. Ev konforunu termal keyif ile buluşturan Dündar Termal Otel, Özel Korel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne de oldukça yakın bir mesafede bulunuyor.

10 – NG Afyon / Afyonkarahisar

ng afyon
Afyonkarahisar’ın en ünlü termal otellerinden biri olan NG Afyon, bünyesinde çok sayıda SPA olanağı ve yüzme havuzu barındırıyor. Sahip olduğu pek çok özelliği ile NG Afyon, misafirlerine hem konforlu hem de şifa dolu bir konaklama imkanı sunuyor.

11 – Kaya İzmir Thermal & Convention / İzmir

kaya izmir thermal & convention
İzmir’in Narlıdere semtinde faaliyet gösteren Kaya İzmir Thermal & Convention, çam ormanlarıyla çevrelenmiş ve İzmir Körfezi’ne hakim bir konumda misafirlerini ağırlıyor. Türkiye’nin en modern kaplıca ve termal kür merkezlerinden biri olan Kaya İzmir Thermal & Convention, konuklarına 5 yıldızlı lüks bir termal ve SPA keyfi sunuyor.

12 – Gazelle Resort & Spa / Bolu

gazelle resort & spa
Bolu’nun termal kaplıcaları ile ünlü bölgesi Karacasu’da yer alan Gazelle Resort & Spa, yemyeşil ormanlarla çevrili bir konumda misafirlerini ağırlıyor. Muhteşem bir dağ manzarasına sahip olan Gazelle Resort & Spa, açık-kapalı yüzme havuzu, donanımlı SPA merkezi ve konforlu odalarıyla hizmet veriyor.

13 – Ilıca Hotel Spa/Wellness Resort / Çeşme

ılıca hotel spa/wellness resort
İzmir’in popüler tatil merkezlerinden biri olan Çeşme’nin Ilıca mevkiinde faaliyet gösteren 5 yıldızlı Ilıca Hotel Spa/Wellness Resort, 6 adet açık yüzme havuzuna ve 1 adet termal su havuzuna ev sahipliği yapıyor. Ilıca Hotel Spa/Wellness Resort’ta konaklayan misafirlere, Tay ve Bali masajları ile çok sayıda cilt ve vücut bakımı yaptırabilecekleri SPA hizmeti de sunuluyor.

14 – Thermalium Wellness Park Otel / Yalova

thermalium wellness park otel
Yalova’nın Termal ilçesinde misafirlerini ağırlayan Thermalium Wellness Park Otel, açık ve kapalı termal havuzlarıyla şifa ve huzur dolu bir konaklama olanağı sunuyor. Thermalium Wellness Park Otel, SPA merkezi, sauna, hamam ve spor salonu gibi imkanlara da ev sahipliği yapıyor.

15 – Limak Termal Butik Hotel / Yalova

limak termal butik otel
Yalova’nın Termal ilçesine bağlı Gökçedere mevkiinde misafirlerini ağırlayan Limak Termal Butik Hotel, Versay Sarayı’ndan esinlenilerek dekore edilmiş modern binası ile adeta göz dolduruyor. Tesisin SPA merkezinde termal hidromasajlı küvet, kuru ve ıslak sauna, çeşitli masaj imkanları ve güzellik terapileri bulunuyor.

Türkiye’nin En İyi 15 Termal Oteli / By Janbolat Khanat / Almaty / Travel Exclusive News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to toolbar