Sun. Apr 5th, 2020

WMWNEWSTURKEY

PREMIUM LIFESTYLE & TRAVEL MAGAZINE / EXECUTIVE EVENTS / APRIL / 2020 / 01 / 07 / A FRESH SEASONS,FRESH EXCITEMENT,THE SPECTACULAR NEW SEASON…

Türkiye’de Göller Ekspresi Hakkında Merak Edilen Her Şey / By Janbolat Khanat / Almaty / Travel Exclusive News

3 min read
Türkiye’de Göller Ekspresi Hakkında Merak Edilen Her Şey / By Janbolat Khanat / Almaty / Travel Exclusive News
Ege’den Akdeniz’e doğru uzanan bir tren yolculuğuna ne dersiniz? Tam on yıl aradan sonra yeniden hizmet vermeye başlayan ve seferini İzmir-Isparta arasında gerçekleştiren Göller Ekspresi, yolculara yepyeni bir deneyim vadediyor.
Toplamda 30 farklı durakta yolcu indirip-bindirecek olan tren, önümüzdeki günlerde bir hayli ilgi görecek gibi duruyor. İşte sizi alıp başka diyarlara götürecek Göller Ekspresi hakkında merak edilen her şey.

Göller Ekspresi Yolculuk Süresi Ne Kadardır?

göller ekspresi hakkında
10 yıl önce seferleri durdurulan Göller Ekspresi, geçtiğimiz günlerde yeniden hizmet vermeye başladı. Başlangıç noktaları İzmir Basmane ve Isparta olan bu hat, yolcular için bulunduğu güzergahta yıllardır beklenen önemli bir eksikliği tamamlıyor.
Seyahat süresi ortalama olarak 8 saat 30 dakika kadar sürüyor. Güzergah boyunca ise tren, 30 farklı durakta duruyor.

Göller Ekspresi Durakları Nelerdir?

göller ekspresi durakları
262 yolcu kapasitesine sahip olan Göller Ekspresi, İzmir Basmane’den Isparta’ya uzanan hat boyunca çok sayıda önemli destinasyona uğruyor. Yolcuların farklı duraklarda inip, binme şansı bulacağı bu yerlerin başında İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Torbalı, Selçuk, Ortaklar, Aydın, Nazilli, Buharkent, Denizli, Keçiborlu ve Gümüşgün gibi tam 30 ayrı destinasyon geliyor. Tren yolculuk esnasında Burdur Garı’na uğramıyor.
Bunun yerine Burdur’a gidecek olanlar 15 dakika uzaklıktaki Gümüşgün durağında inerek, buradan otobüslerle Burdur’a aktarma yapabiliyor.

Trenin Sefer Saatleri Nedir ve Bilet Ücreti Ne Kadardır?

göller ekspresi bileti ne kadar
262 kişilik 4 vagonlu setlerden oluşan Göller Ekspresi seferleri her gün İzmir ve Isparta’dan karşılıklı olarak düzenleniyor. Trenin İzmir Basmane’den kalkış saati 22:30 iken, Isparta’dan kalkış saati 22:00 oluyor. Tren biletleri ise şuan için 50 TL olarak belirlenmiş.

Bonus: Rota Tavsiyesi

ısparta kovada gölü milli parkı
Fotoğraf:Kovada Gölü Milli Parkı
Bildiğiniz üzere gerek doğal güzellikleri gerek tarihi değerleri ile Isparta, özellikle son dönemlerin favori seyahat rotalarından biri. Yeniden hizmet vermeye başlayan Göller Ekspresi ise bu seyahate başlangıç için harika bir deneyim.
8 buçuk saatlik bir yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz Isparta gezisi için bizim tavsiyemiz en azından 1 ya da 2 gece konaklamalı bir rota oluşturmanız yönünde.
Eğirdir Gölü ve Kovada Gölü Milli Parkı bölgede mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Seyahatinizin ilk gününü bu doğal güzellikleri ziyaret ederek değerlendirebilirsiniz. Tabi daha uzun soluklu bir seyahat düşünüyorsanız Yazılı Kanyon’u ziyaret edebilir, Gölcük Gölü Tabiat Parkı’nın havasını soluyabilir, bölgenin meşhur yemeklerinin tadına doyabilirsiniz.
Tüm bunların yanı sıra Lavanta Kokulu Köy ismiyle bilinen Kuyucak Köyü’nü ziyaret etmek için en uygun dönemin haziran sonu ve temmuz ortaları olduğunu ve kış aylarında da Davraz Kayak Merkezi’ni ziyaret edebileceğinizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Türkiye’de Göller Ekspresi Hakkında Merak Edilen Her Şey / By Janbolat Khanat / Almaty / Travel Exclusive News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to toolbar