STYLE & FASHION & HEALT

         BLEFAROPLASTİ İLE 45 DAKİKADA ÇEKİCİ GÖZLERE KAVUŞUYOR…
Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Tuncay Sezgin 45 dakikada yaptığı göz kapağı estetiği ile hastalarının yorgun yüz ifadesinden kurtulup daha genç ve çekici gözlere sahip olmasını sağlıyor

Göz çevresi yüz mimiklerinin odak noktası olması ve ince deri yapısı nedeniyle yaşlanma ilk olarak bu bölgede görülür.
Göz kapakları olması gerekenden daha fazla düşerek görmeye engel olmaya başlarlar.
Alt-üst göz kapağı ve kaşların oluşturduğu göz çevresi, insan yüzündeki yaşlanmanın ilk ve en çok belli olduğu alandır.

Çoğunlukla beklenen yaştan çok daha önce yaşlanan bu alanda ortaya çıkan değişiklikler yüze yaşlı, yorgun ve mutsuz bir ifade verir ve kişi mutlu olduğunda da mutsuz, çok iyi dinlenmiş olsa da yorgun bir yüz görünümü sergiler.

Bursa Özel Anadolu Hastanesi’nde görev yapan göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Tuncay Sezgin, yaptığı Blefaroplasti ile 45 dakikada bu sorunu ortadan kaldırıyor ve daha sağlıklı ve çekici bakışlarınızın olmasını sağlıyor.
Daha Genç ve Çekici Bir Görünüm
Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Tuncay Sezgin45 dakikada süren Blefaroplasti operasyonu sonrası gözlerdeki inanılmaz değişim hakkında şunları söyledi “Göz çevresindeki torbalanma ve cilt fazlası sarkmaları “Blefaroplasti” denen göz kapağı estetik operasyonu ile giderebilmekteyiz.
Göz kapakları gözü korumayı sağlarken sağlıksız göz kapakları görme üzerine oldukça olumsuz etkiler yapmaktadır.Gözlerin üzerinde yanlara doğru gevşeyen göz kapakları görme alanını daraltmaya başlar ve kirpikler üzerine de baskı yaparak gözün açılmasına direnç oluşturur.
Bu baskıyı ortadan kaldırmak ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak için Blefaroplasti yapıyoruz. Blefaroplasti operasyonunu yaz aylarında da rahatlıkla uygulayabiliyoruz. Bu aylarda ameliyat olan ve güneş hassasiyeti olan hastalarımızın özellikle ameliyat sonrasında kesi bölgesine güneş koruyucu krem sürmelerini ve ameliyat sonrası 15 gün süre ile deniz ve havuzdan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz.
Yaptığımız operasyon ile hastaların yorgun yüz ifadesinden kurtulmasını sağlıyoruz.
Estetiğin ve güzelliğin değişmez unsurlarından olan gözleriniz son günlerde çok popüler olan bu operasyonla genç, dinamik, sağlıklı ve çekici bir görünüm kazanır’ dedi.
Abiye ve gelinlik tasarımında 12 yıllık deneyime sahip olan Tuba Karaca,  günlük şık kıyafetlerden oluşan “Tuba Karaca 2020 İlkbahar ve Yaz Koleksiyonu’nu” 14 Temmuz Salı günü Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirdiği defile ile tanıttı…
Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci,  moda sektörünü de yakından etkiledi.
Kontrollü normalleşme süreci ile birlikte moda sektörü de hareketlenmeye başladı.
Normalleşme sonrası düzenlenen ilk defileye,  abiye ve gelinlik tasarımında 12 yıllık deneyime sahip olan Tuba Karaca imza attı.
Farklı tarzı ile büyük beğeni toplayan modacının zarafeti ve şıklığı ön plana çıkardığı yeni günlük şık kıyafet koleksiyonu uzun süredir merakla bekleniyordu.
Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen ve 43 parçalık koleksiyonun tanıtıldığı defileye iş, sanat, spor ve sanat camiasından birçok ünlü isim katıldı.
Günlük koleksiyonu ile modaseverlerin karşısına çıkan Tuba Karaca, tasarımlarıyla göz kamaştırdı.
Defilede, Asil Çağıl koreografisiyle podyuma çıkan Ece Gürsel, Tuğçe Sarıkaya, Zeliha Çal, Yağmur Ayaz, Seviye İkbal Tulgar, Gamze Balım ve Derya Ekşioğlu’nun  da aralarında yer aldığı ünlü modeller, ilgiyle izlendi.
Açık alanda yapılan defilede konuklar, sosyal mesafeye dikkat edilerek yerleştirilen masalarda ağırlandı…
ÜNLÜ KOREOGRAF ASİL ÇAĞIL’ KORONAVİRÜS SONRASI MODA DÜNYASINDA HİÇ BİRŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
                                         http://www.asilcagil.com/
Son yıllarda  moda dünyasında yaptığı birbirinden başarılı defilelerle adından söz ettiren ünlü koreograf Asil Çağıl  Koronavirüs sonrası moda dünyasındaki değişiklikleri şöyle özetledi.
Koronavirüs salgını, tüm dünya için birçok şeyi değiştirdi. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bu değişiklikler  temizlik anlayışından, yeme içme alışkanlıklarımıza, sosyalleşmeden, gezme , seyahat , tatile, iş ve giyinmeye kadar  hayatımızın birçok alanına yansıyor.
MODA KORONAVİRÜS SONRASI BAŞKA BİR ANLAYIŞA GEÇİYOR
Büyük bütçeli moda haftaları ve defileler digital platformlarda yerini alacak hem  hem daha ekonomik hem de koronavirüs açısından daha güvenli bir ortam sağlanmış olacak.
 Moda, Koronavirüs sonrasında en çok farklılaştığını göreceğimiz sektörlerden biri olacak. Teknoloji  uzun zamandır dijitalleşme yönünde sabitlenmişti.
Koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte, eve kapanan insanlar  daha fazla iç dünyasını ve yaşam tarzlarını düşünür ve sorgular durumda. Moda anlayışı da bu anlamda başka bir boyuta geçti.
KORONAVİRÜS DÖNEMİNDE  SANAL DEFİLELER HIZLANACAK
Moda haftaları da yeni gelişen  bu anlayışta ilerleyecek gibi görünüyor.
Shanghai Moda Haftası ise bu akımın ilk örneği oldu. New York Moda Haftası, Milano Moda Haftası gibi moda dünyasının önde gelen etkinlikleri şimdiden sanal defile hazırlıklarına başladılar.
Sanal defilelerde, sanal mankenler üzerinde sunulan tasarımlar, ileri teknoloji gözlüklerle izleyeceğiniz birer sanal şov şeklinde sunulacak Hatta beğendiğiniz ürünleri tasarımcının koleksiyonundan yine sanal olarak deneyip ve beğenip  satın alabileceksiniz.
SANAL DEFİLELERİN MODELLERİ KİM OLACAK
Sanal dünyada sanal defileler hız kazanacak, Bu sanal defilelerdeki modeller kimler olacak? Sanal defilelerde boy gösterecek  modeller de baştan sona dijital tasarımlar olacak  bence. 
Ülkemiz için konuşacak olursak Türkiye’deki ünlü  ve sevilen mankenler ve dünyada da dünyaca tanınan ve sevilen modellerin sanal dünyada  yer almaya devam edecekler. …
MODELLİ AMA SEYİRCİSİZ DEFİLELER DE OLACAK.
Bazı firmalar şimdiden mankenli ama seyircisiz defilelere sıcak bakmaya başladı. Sanal defilelere sıcak bakmayan  tekstil firmaları artık  bu duruma adapte olma sürecinde olacak..
BU SÜREÇTE MODELLERİN İŞLERİ AZALACAK
Koronavirüsün çıktığı günden bu yana her sektörde olduğu gibi sayısız defilemiz iptal oldu.
Bu işi meslek olarak yapan modeller bu süreçte çok zorlandılar.Herkesin çok büyük maddi kayıpları oldu. Bu süreçte bu işten istediği maddi olanağı bulamayan genç ve başarılı modeller belki de başka sektörlere yönelecekler.
ALIŞVERİŞTE ZAMANSIZ PARÇALAR TERCİH SEBEBİ OLACAK
Ekonomilerdeki küçülmeye paralel olarak, harcamalarımız da daha az ve kısıtlı olacak. Tekstil için daha az koleksiyon daha az model tasarlanıp üretilecek diyebilirim. Daha kaliteli kendi stilimizi yansıtan daha zamansız ve uzun kullanımlı parçaları tercih edeceğiz.
HEPİMİZ KENDİMİZİ YENİLEYECEĞİZ
Moda kendine yeni bir yön çizerken bizler de moda camiasının birer parçası olarak  bu hızlı değişim  içerisinde kendimizi yenileyeceğiz. Daha  yenilikçi  yaklaşımlarla sanal moda dünyasında daha  farklı ve güzel neler yapılabileceğini düşünüp tasarlayıp  sizlere en iyi şekilde sunmanın yollarını arıyor olacağız…
Asil Çağıl Event Office
Meşrutiyet, Linda Apt, Küçük Bahçe Sk. No 14 D: 4, 34320 Şişli/İstanbul
_______________________________________________________________
GRACE ELIZABETH ENCHANTS IN FL&L X VICTORIA’S SECRET’S SPRING DESIGNS
Grace Elizabeth stars in For Love & Lemons x Victoria's Secret summer 2020 campaignGrace Elizabeth stars in For Love & Lemons x Victoria’s Secret summer 2020 campaign
For Love & Lemons and Victoria’s Secret launch part two of its spring-summer 2020 campaign starring Grace Elizabeth. The Angel embraces the great outdoors in lingerie styles captured by Camilla Akrans.
Chasing the sun, Grace tries on a mix of slip dresses, lace bras and panties as well as garter belts. Love & Lemons’ signature ruffles, floral appliqués and dainty bows stand out. Pastel shades of yellow, pink and periwinkle provide some serious color inspiration for summer.
Related: Georgia May Jagger Charms in For Love & Lemons x Victoria’s Secret Collab
FOR LOVE & LEMONS X VICTORIA’S SECRET SPRING/SUMMER 2020 CAMPAIGN
For Love & Lemons x Victoria's Secret Fiona Bralette and Sleep ShortFor Love & Lemons x Victoria’s Secret Fiona Bralette and Sleep Short
For Love & Lemons x Victoria's Secret gets into bridal lingerie for summer 2020 campaignFor Love & Lemons x Victoria’s Secret gets into bridal lingerie for summer 2020 campaign
Grace Elizabeth wears For Love & Lemons x Victoria's Secret Sophie eyelet dressGrace Elizabeth wears For Love & Lemons x Victoria’s Secret Sophie eyelet dress
For Love & Lemons x Victoria's Secret Lily Bra, Garter Belt and Thong Panty
For Love & Lemons x Victoria’s Secret Lily Bra, Garter Belt and Thong Panty
Grace Elizabeth is all smiles in For Love & Lemons x Victoria's Secret summer 2020 campaignGrace Elizabeth is all smiles in For Love & Lemons x Victoria’s Secret summer 2020 campaign
For Love & Lemons x Victoria's Secret Posie Slip DressFor Love & Lemons x Victoria’s Secret Posie Slip Dress
For Love & Lemons x Victoria's Secret unveils summer 2020 campaignFor Love & Lemons x Victoria’s Secret unveils summer 2020 campaign
Grace Elizabeth looks pretty in pink in For Love & Lemons x Victoria's Secret summer 2020 campaignGrace Elizabeth looks pretty in pink in For Love & Lemons x Victoria’s Secret summer 2020 campaign
An image from For Love & Lemons x Victoria's Secret's summer 2020 campaignAn image from For Love & Lemons x Victoria’s Secret’s summer 2020 campaign
emailfacebookpinterest By Victoria Starbuck     
Mykonos Harbour View, Greece
Mykonos may be known as a party island, but this Mediterranean destination offers a range of options for those seeking a slower pace
No longer just the playground of those looking for a party, magical Mykonos has evolved into a cosmopolitan island escape, blending authentic Greek hospitality, fresh local cuisine, blissful beaches, panoramic views and a dining scene that can be as lively or laidback as visitors desire.
While Mykonos might always offer beach clubs and nightlife worth planning a trip around, the island’s allure is expanding to include a variety of unique experiences.
Visitors to this Greek island can explore iconic architecture, tantalise their tastebuds with island cuisine, get a bird’s eye view of Mykonos, walk down streets that have graced the silver screen or venture further afield to the neighbouring island of Delos.
Genuine Greek Hospitality and Family-run Accommodation
Hospitality is said to be abundant in Greece and Mykonos is no exception. Steeped in a tradition of opening homes to weary travellers, Mykonos’ residents offer insight to some of the island’s most appealing sites.
One such family is the Daktylides family, behind Myconian Collection, who opened and operated its first hotel in 1979.
Today, the four sons of the founder, George, continue the tradition by running the luxury boutique Mykonos hotels in some of the most desirable locales.
The Myconian Villa Collection is the only property in Greece awarded Legend Collection status as a member of Preferred Hotels & Resorts.
Blending the benefits of a luxury resort with an intimate, boutique setting akin to staying in a high-end private house, the Myconian Villa Collection is nestled into the hillside above Mykonos’ longest sandy beach, Elia, on the chilled southern side of the island.
Villas and suites enjoy panoramic ocean views from balconies, outdoor jacuzzis and infinity pools, while flexible accommodation configurations make the Myconian Villa Collection an ideal option for groups of families and friends.
Guests can take advantage of 24-hour butler service, an in-house chef, on-site boutiques, gym, restaurants and a world-class Thalasso Spa, all within 10 kilometres of lively Mykonos Town, but in an idyllic location made for experiencing indulgent island life.
Myconian Collection Royal, Mykonos, GreeceMyconian Collection Royal, Mykonos, Greece
Walk in the Footsteps of Stars
With all its Greek island charm, it’s no surprise that Mykonos has hosted several famous movies over the years.
Memorable pictures include the upbeat 80s film Summer Lovers, spy thriller The Bourne Identity and heartwarming Shirley Valentine. Fans of Shirley Valentine can follow in the heroine’s footsteps by relaxing on the low-crowd Agios Ioannis beach.
View of Mykonos, GreeceView of Mykonos, Greece
Travel Further Afield
Those looking for an historical experience that’s more hands on can delve into ancient Greek history on the nearby island of Delos.
UNESCO World Heritage Site that’s known as The Garden of the Gods, Delos is accessible from Mykonos on a private yacht charter. Visitors can marvel at iconic statues, ancient houses and temples and gain insight into early Greek life and the birthplace of Apollo and Artemis with an experienced local tour guide.
Delos, GreeceDelos, Greece
Exclusive Myconian Experiences
Arriving in Mykonos on a cruise ship? Then the Old Port of Mykonos will likely be your alighting spot.
Yet visitors to the Mykonos Old Port are drawn to the picturesque white-washed buildings, winding streets and eclectic cafes and shops.
Travellers can explore the waterfront village ambiance of Little Venice while taking in the tastes and smells of local cuisine. The shorefront buildings directly abut the sea, offering guests the perfect balcony spot for unwinding alongside the sunset.
Another equally awe-inspiring location to watch the sunset on Mykonos is amid the 16th century windmills overlooking Mykonos Town (Chora). The sunset view from the windmills’ vantage point is one of the most iconic in Greece, so be sure to leave plenty of time to climb up to the apex.
If you’re looking for the perfect place to capture a village with white-washed buildings and iconic blue doors, then look no further than Mykonos Town, also known as Chora. Culture fanatics can also delve into Greek history and tradition in Chora while the less formal presentations of Greek culture can be found within the shops that pepper the cobbled streets.
Neighbouring Little Venice, stands a complex of Greek Orthodox churches known as the Panagia Paraportiani. Travellers come from near and far just to get a glimpse of one of the world’s most photographed sites—and maybe even contribute to the Byzantine era church’s status.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *