MICE ve turizm sektörü profesyonelleri, 28-30 Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre                                            Merkezinde ACE of MICE kapsamında sekizinci kez bir araya geldi.

ACE of MICE; Fit For Future (geleceğe uygun) ve Connecting Dots (bağlantı noktaları) temasıyla düzenlenen kongre ve fuar, sektörün ticari hacmini artırmayı amaçlıyor.

Uzun bir aradan sonra turizm ve MICE sektörü temsilcilerinin üst düzey pandemi önlemleri alınmış bir şekilde ilk kez bir araya geldiği fuar kapsamında, 11 ana başlık altında 69 konuşmacı pandemi sonrası turizm ve MICE sektörünün geleceğini masaya yatırıldı.

ACE of MICE, Türk Hava Yolları isim sponsorluğunda, TÜRSAB Stratejik partnerliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası, TUROFED, TUROB, Antalya Tanıtma Vakfı, AKTOB desteğiyle gerçekleşti.

                    Dünya turizm ve MICE sektörüne yön veren şu isimler ACE of MICE kapsamında İstanbul’da :

– Global Business Travel Association (GBTA) – J. Grant Caplan

– Association of Tour Operators in Russia (ATOR) – Maya Lomidze

– The European Travel Agents’ and Tour Operators’ Associations (ECTAA) – Pawel Niewiamdomski

– Azerbaijan Tourism Board (ATB) – Florian Sengstschmid

– Federazione Italiana Associazioni Imprese Viaggi e Turismo (FIAVET) – Ivana Jelinic

    15 binden fazla ziyaretçi

Uluslararası Hosted Buyer Programı kapsamında yurt dışı pazardan katılacak 90 uluslararası incentive firması, PCO, DMC ve kurumsal satın alıcılar fuar kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşme gerçekleştirdi.

Üç gün boyunca, fuara 15 binden fazla profesyonel ziyaretçi katılım gösterdi. 2021 için artan sayıda uluslararası endüstri partneri ve medya kuruluşuyla yapılan işbirlikleri sayesinde hem nicelik hem de nitelikli bir hosted buyer programıyla katılımcılar network’lerini genişletme imkanı buldular.

                                        ACE of MICE’ta ele alınan konular arasında şunlar bulunuyor:

– Bıraktığınız gibi değil: Turizm endüstrisinde havacılığın seyri/önemi

– Sektör dernekleri MICE sektörünün geleceğini masaya yatırıyor

– Pandemi sonrası turizm ve MICE’ın geleceği (seyahat acentaları birlik başkanları katılımıyla)

– Gelecek 10 yılın seyahat trendleriösterd

– Gelecekte pazarlama iletişimi (kurumsal şirketlerin CMO’ları katılımıyla)

– Sınırsız turizm: Turizm potansiyelinin geliştirilmesinde Azerbaycan ve Türkiye arasındaki                    işbirliğinin olumlu sonuçları

– Hibrit kongre deneyimleri

         MICE ve turizm sektörü profesyonelleri, 28-30 Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde ACE of MICE kapsamında sekizinci kez bir araya geldi / By Deniz Tokgöz / Travel Exclusive News / Tv Haber BBN TURK / Editör Sedat Karagöz / Ekip İstanbul,New York,Almaty              
                                                                             HABER VE FOTOGRAFLAR DENİZ TOKGÖZ