Sun. Oct 20th, 2019

WMWNEWSTURKEY

PREMIUM LIFESTYLE & TRAVEL MAGAZINE / EXECUTIVE EVENTS / OCTOBER 2019 / 14 / 21 / A FRESH SEASONS,FRESH EXCITEMENT …

MENAPAY BADEER 1. İŞ ZİRVESİ 50 ÜLKEDEN 150 YABANCI YATIRIMCI İLE BULUŞTU…By Engür Menteşoğlu / İstanbul / Jennifer Bar / New York

3 min read

MenaPay BADEER 1. İşDünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi’nde 50 Ülkeden 150 Yabancı Yatırımcı ile Buluştu

Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi 2018, 5- 7 Aralık tarihlerinde Türkiye’de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi destekleriyle İstanbul’da düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Sayın Arda Ermut ve  Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Murat Alıcı, BADEER Yatırım Fırsatları Zirvesi’ne katıldılar.

BADEER İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi’nde Türkiye’deki yatırım fırsatları ve iş dünyasının geleceği ele alındı.

Ortadoğu’nun En Yenilikçi Ödeme Metodu Türkiye’de Geliştiriliyor

Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi’nde Ortadoğuve Afrika bölgesinden gelen yatırımcılar Türkiye’de geliştirilen blockchain tabanlı ödeme sistemi MenaPay’e yoğun ilgi gösterdi.

MenaPay, QR kodlu mobilödeme altyapısı ile tüm ödeme kayıtlarını blockchain üzerinde gerçekleştirirkenher bir işlem maksimum 5 saniyede gerçekleşiyor.

Geleneksel kredi kartı gibi metodlardan çok daha hızlı bir ödeme sistemi sunuyor.

Menapay Yönetim Kurulu Üyesi ve Netmarble EMEA şirketininCEO’su Barış Özistek, Türkiye’de iş geliştirme sürecinden bahsetti:  ‘’Türkiye teknolojik girişimlerin projelendirme süreci için büyük bir potansiyel taşıyor çünkü ülkenin koşulları sektör için çok elverişli.

Türk gençlerinin akıllı telefon kullanım oranı yüzde 65’in üzerinde ve bu teknoloji projeleri için büyük bir fırsat yaratıyor.

Menapay Genel Müdür Tolga Odoğlu etkinlikle ilgili olarak‘’Ortadoğu ve Afrika’dan gelen yatırımcı ilgisinden çok memnunuz.

Menapay’inpek yakında lansmanını gerçekleştireceğiz. Badeer etkinliğinden beklentimiz bölgede networkumuzu genişletmek ve MenaPay’i kullanacak iş ortaklıkları kurmaktı fakat bunun üzerine müthiş bir yatırımcı ilgisi de görmek güzel oldu’’dedi.

Menapay IT Direktörü, Tuna Orbay,‘’15 kişilik teknoloji ekibimiz ile hem ödeme altyapısını hem de kullandığımız blockchain altyapısını kendi ekibimizle hayata geçirdik.’’ diyerek ürünün geliştirme aşamasında önemli yol katettiklerini dile getirdi.

Etkinlik, yerli ve yabancı yatırımcılar arasında yeni birortaklık kurma, bilgi transfer, proje sunma ve yeni anlaşmalara imkân sağladı.

Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Murat Alıcı “Türkiye’nin ekonomik istikrarı ve yasal düzenlemeleri ile yabancı yatırımcılara hoş geldiniz diyoruz”.

Badeer Yatırım Platformu sayesinde yatırımcılar doğrudan projelerle buluştular ve projeler yatırımcılara yatırım imkânlarını tanıtma şansı yakaladılar.

150 yabancı yatırımcı, 50 farklı ülkeden 150 innovatif projeile buluştu.

Badeer Yatırım Platformu sayesinde yatırımcılar doğrudan projelerle buluştular ve projeler yatırımcılara yatırım imkânlarını tanıtma şansı yakaladılar.

150 yabancı yatırımcı, 50 farklı ülkeden 150 innovatif proje ile buluştu.

Engür Menteşoğlu / İstanbul / WMWNEWSTURKEY / New York

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to toolbar