Wed. Jun 19th, 2019

WMWNEWSTURKEY

The Most Importand Travel Magazine To The World Importand People…

MELBOURNE’DE EĞİTİM VE YENİ BİR YAŞAM SİZİ BEKLİYOR…/ By Engür Menteşoğlu / İstanbul / Tony Bar / Melbourne

2 min read

Çoklu ve renkli kültürel yapısı ile diğer tüm şehirlerden ayrı bir noktada duran Melbourne’deki eğitim fırsatları,

Avustralya Victoria Eyaleti Hükümeti desteğiyle düzenlenen Eğitim Günleri kapsamında geniş bir öğrenci ve davetli grubuna tanıtıldı.

Prestijli QS Ranking sıralamasına göre Avustralya’nın en iyi öğrenci şehri seçilen Melbourne,

aynı zamanda ülkenin en iyi üniversitesi seçilen University of Melbourne’e ev sahipliği yapmaktadır.

Melbourne aynı zamanda The Economist’e göre dünyanın en yaşabilir 2. Şehri olup Formula 1 ve Australian Open gibi kitleleri peşinden sürükleyen spor aktiviteleri de her yıl Melbourne’nün dünyaya tanıtılmasına katkı sağlamaktadır…

2000’i aşkın Türk öğrencinin eğitim gördügü Avustralya’da cok kültürlü toplum yapısıyla öne çıkan Victoria eyaletinde Türkçe en çok konuşulan 11.yabancı dildir.

Victoria Eyaleti Eğitim Direktörü Barış Satar, Melbourne’un hem iklim hem de sosyal yaşam açısından İstanbul ile çok benzeştiğini,

Türk öğrencilerin yeni yaşamlarına hızlıca uyum sağlayabildiklerini belirtti…

Yabancı öğrencilere verilen kampüs içi veya dışında haftalık 20 saat, dönem aralarında ise tam zamanlı çalışma izninin hem iş tecrübesi edinmek,

hem de yaşam masraflarına katkıda bulunmak adına çok önemli olduğunun altını çizdi.

Türk öğrencilerin de yararlanabildiği, lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrencilere mezuniyet sonrası verilen 2 senelik çalışma izninin ise uluslararası bir kariyerin kapılarını araladığını vurguladı.

Türkçe olarak hazırlanan https://www.studymelbourne.vic.gov.au/tr web adresine girerek daha detaylı bilgi edinebilinirsiniz.

                           Unutmayın; Melbourne’de yeni bir hayat ve eğitim fırsatları sizleri bekliyor.

Engür Menteşoğlu / İstanbul / WMWNEWSTURKEY / New York

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved.All rights reserved by wmwnewsturkey company inc.No news and photos without permission.This site has been installed by TONY BAR and is based in New York.All rights belong to SEDAT KARAGOZ / sedatkaragoz@wmwnewsturkey.com / Design and editing Tony Bar & Sedat Karagoz / ISTANBUL / NEW YORK / ALMATY / DOHA - We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bundan memnun olduğunuzu varsayacağız. | Newsphere by AF themes.
Skip to toolbar