• June 20, 2021

WMWNEWSTURKEY / WEEKLY TRAVEL & LIFESTYLE MAGAZINE

THE MOST POPULAR TRAVEL EXPERIENCES IN THE WORLD

Bu Yaz Tekne Turuna Çıkmak İçin 7 İkna Edici Sebep / By Bengi Alkaya / Neredekal.com

ByJANBOLAT KHANAT

Aug 25, 2020

Yine bir iş günü masanızda oturmuş bu yaz tatile nereye gitsek diye düşünüyor olabilirsiniz.

Tatil sezonunun gerektirdiği bazı koşullar neredeyse olgunlaşmış, havalar iyiden iyiye ısınmış ve okulların kapanmasına sayılı günler kalmışken aklınıza bu soruların gelmesi çok doğal.
Bunu çok iyi bildiğimiz için bizim de size bir önerimiz var. Bu yaz nereye gitsem derdini bir kenara bırakıp asla unutamayacağınız bir deneyim yaşamaya, yani tekne turuna çıkmaya ne dersiniz?
Sandığınızdan çok daha fazla eğleneceğiniz ve ülkemizin en bakir koylarına doğru yapacağınız bu seyahat belki de sezon sonunda sizin favori tatillerinizden biri haline gelebilir.
Henüz bir tekne turunda sizi neler bekliyor emin olamıyorsanız o halde bu tura çıkmanız için yeterli olacak 7 karşı koyulmaz nedene bir göz atın.

1 – Valiz Hazırlama Derdiniz Asla Olmaz

tekne turuna çıkma nedenleri

Çünkü tekne turundasınız. Seyahatiniz boyunca teknede uyanacak bütün yemeklerinizi orada yiyecek ve asla abartılı kıyafetler giymek durumunda kalmayacaksınız.

Yalnızca tişört, şort, terlik ve mayonuzu yanınıza alarak kıyafet sorununu çözebilirsiniz.
Yanınıza alacağınız ekstra güneş kremi ya da kişisel bakım ürünleriniz ise zaten valizinizde oldukça az yer kaplayacaktır.

Sabah uyandığınızda bugün ne giysem derdi olmadan denizle buluşmak sizce de mükemmel bir fikir değil mi?

2  Günün Her Saatinin Tadını Çıkarabilirsini

tekne turu

Hayatınızda öyle bir zaman düşünün ki sabah başka akşam başka güzel olan bir yerde, bütün bir gün yalnızca size ait olsun.

Sorumlulukların rafa kalktığı bu yerde, güneş bütün bedeninizi ısıtırken uçsuz bucaksız denizin keyfini çıkarabilir ve yüzerek bütün stresinizden arınabilirsiniz.

Kuş cıvıltılarının sesleriyle uyandığınız bir sabah, doğanın bütün dinginleştirici gücü sizi kucaklayıp devam ederken, size ise yalnızca bunun keyfini sürmek kalıyor.

3 – Ulaşım Sizin İçin Hiç Sorun Değil

tekne turu ve ulaşım

Sizi bilemeyiz; ama bize göre hayalleri süsleyen bir deniz tatilinin en önemli ayrıntısı kesinlikle ulaşımın mümkün olduğunca basit olması.

Neyse ki tekne turunda bu detay aklınıza gelen en son şey oluyor. Gözünüzü açar açmaz keşfedilmeyi bekleyen bir başka koyda olduğunuzu görmek, üstelik buraya gelmek için uzun uğraşlar sarf etmek zorunda olmamak aslında hayatta bir kez dahi olsa tatmanız gereken duygulardan biri.

4 – Her Koy Adeta Size Özeldir

tekne turu marmaris koyları

Ülkemizde en çok tercih edilen tekne turu rotaları genellikle Bodrum, Fethiye ve Marmaris çıkışlıdır.

Seyahatinize hangisinden başlayacak olursanız olun yolculuğun sonunda Ege’nin ve Akdeniz’in daha önce görme fırsatınızın olmadığı en güzel koyları ise adeta size tahsis edilmiş olacak.

Bir plan dahilinde ilerleyen yolculuğunuz boyunca bir süre sonra hangi koyun daha güzel olduğuna karar veremiyor olacaksınız.

5 – Arkadaşlarınızla/Ailenizle Unutulmaz Anılarınız Olur

tekne turunda arkadaşlar

Tekne turuna çıkmadan önce size vereceğimiz tavsiyelerden biri de kesinlikle tura, aileniz ya da arkadaşlarınızla katılmanız yönünde olacaktır.

Uzun süreli olan seyahatiniz boyunca, kısıtlı bir alanı tanımadığınız bir grupla paylaşmak sizin rahat etmenizi engelleyebilir.
Üstelik sevdiğiniz insanlarla dolu bir teknede günlerce birbirinden eğlenceli zamanlar geçirebilir, dilerseniz sabahın ilk ışıklarına kadar sohbet edebilir hatta daha önce hiç paylaşmadığınız kadar çok şey paylaşabilirsiniz.

Ömrünüz boyunca asla unutmayacağınız bu anlar da bundan sonraki tüm buluşmalarınızda keyifle anılacak anlardan biri olacaktır.

6 – Teknede Sunulan Yemeklerin Keyfi Bir Başkadır

tekne turunda arkadaşlar

Tekne turu bugüne kadar çıktığınız en dertsiz seyahatlerden biridir. Bunda elbette ki eşsiz maviliğin ve etrafınızı saran el değmemiş doğanın büyük etkisi olsa da diğer yandan bu seyahatte plan yapma telaşınızın olmaması sizi bir o kadar rahatlatacaktır.

Sabah kahvaltısında ya da akşam yemeğinde ne yiyeceğim diye düşünmek teknede aklınıza dahi gelmeyecek, her gün size sunulan ve emin olun lezzetine doyum olmaz yemeklerin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

7 – O Koy Senin Bu Koy Benim Derken Yeni Yerler Keşfedersiniz

tekne turu koylar

Gelelim tekne turuna çıkmanıza en büyük etkisi olan yepyeni yerler keşfetme arzusuna.

Seyahatinizin süresi ne kadar olursa olsun tüm bu süreç boyunca her gün bir başka koy keşfedecek ve her gün bir başka heyecanla karşıladığınız bu yeni günün hiç bitmesini istemeyeceksiniz.

Ege ve Akdeniz koylarının karşı konulmaz berraklığı ve doğallığı ise tüm tur boyunca sizi asla yalnız bırakmayacaktır.

Bonus: İzole Bir Tatil Yapabilirsiniz

Son günlerin favori tercihlerinden olan izole tatil için tekne turları oldukça ideal.

Gün boyu sevdiklerinizle koyları keşfederken, size sunulan imkanların ve huzurun tadını çıkarabileceğiniz turlar sayesinde gözlerden uzak, izole bir tatil geçirebilirsiniz.

https://www.neredekal.com/

JANBOLAT KHANAT

JANBOLAT KHANAT EDITOR IN CHIEF jk@wmwnewsturkey.com Baytursynov Street 132b, Almaty City, KAZAKHSTAN +7 702 230 42 17 TRAVEL EXPERIENCE IN TURKEY AND AROUND THE WORLD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com

 

Geleceğe hazır olanlar! Zamanın ötesinde bir M.I.C.E. deneyimine hazır mısınız?

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 28-30 Haziran tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde!

Future-minded people of the universe! Are you ready to unique M.I.C.E. experience beyond future? ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines is gearing up on 28-30 June 2021 at Istanbul Congress Center!

https://ameistanbul.com/

Copyright2012-2021©All rights reserved.All rights reserved by wmwnewsturkey company inc.No news and photos without permission. This site has been installed by TONY BAR and is based in New York.All rights belong to SEDAT KARAGOZ / sedatkaragoz@wmwnewsturkey.com / Design and editing Tony Bar & Sedat Karagoz / ISTANBUL / NEW YORK / ALMATY / DOHA – We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bundan memnun olduğunuzu varsayacağız...www.wmwnewsturkey.com da yer alan fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş tasarım, logo, resim, yazı dahil olmak üzere tüm içerikler  www.wmwnewsturkey.com alan adı, alt alan adları ve tüm sayfalara ilişkin tüm fikri ve sınai mülkiyet haklar WMWNEWSTURKEY MEDIA GROUP’a aittir veya tarafımızdan bunların kullanımına ilişkin olarak hak sahiplerinden kanunlara uygun şekilde izin alınmıştır. Bu nedenle; söz konusu içerikler bizden yazılı izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz, yayınlanamaz, işlenemez, çoğaltılamaz, yayılamaz, temsil suretiyle faydalanılamaz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilemez. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma haklarımız saklıdır.WMWNEWSTURKEY.COM da bulunan reklamlar ücretsiz kullanılmaktadır.Ücretli reklamlarda Advertising yada Advertorial ibareleri kullanılmaktadır…