Sun. Sep 15th, 2019

WMWNEWSTURKEY

PREMIUM LIFESTYLE & TRAVEL MAGAZINE / EXECUTIVE EVENTS / SEPTEMBER 2019 / 16 / 22

Bodrum Acı Ot Festivali Lezzet Buluşması 9 Martta…Tony Bar / New York

2 min read

Bodrum’da09– 10 Mart tarihleri arasında Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, BodrumEsnaf ve Sanatkarlar Odası ve Oyder işbirliği ve desteği ile ikinci kez gerçekleştirilecek olan Bodrum Acı Ot Festivali, Bodrum yarımadasının ve Türkiye’nin en büyük lezzet buluşması olma yolunda ilerliyor.

İlki Türkiye çapında çok yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ve 23.000 kişilik rekor bir katılıma ev sahipliği yapan fetivalin bu sene çok daha yoğun bir katılıma sahne olması bekleniyor.

Yerli ve yabancı basın ve internet bloggerlarının da takip ettiği ve paylaştığı festival 300.000 in üzerinde kişiye doğrudan erişim sağladı…

Festivalsüresince Ortakent Köy içinde yer alan iki ana meydan ve ana cadde trafiğe kapatılarak yerli üreticilerin toplayacakları doğal otlar…

( Acı Ot, Baldıran,Deli Kenker, Turpotu, Tilkişen, Ada marulu vbz.) ve yöresel ürünlerin yanısıra, Bodrum’a özel bir çok gizli kalmış yöresel tatlarbirkez daha ziyaretçilerile buluşacak. Bu lezzetlerden bazıları:

DeliKenker Dolması

– Külür

ÇetimekPidesi

– Havandaİncir – Çetimek

– MartMantarı kavurması

– SakızdırıkKöftesi

– İlabadaDolması

Festivalsüresince Bodrum yarımadasında yerli üreticilerin ürettikleri sütten, çökelekpeynirine, zeytinyağından sabuna kadar özenle seçilen tüm doğal ürünler deziyaretçiler tarafından temin edilebilecek. Ayrıca el işi ve kültürel değeriolan yöresel kıyafet ve hediyelikler de sergilenecek.

Tüm günboyunca açık olacak festival alanına çeşitli yöresel eğlence ve şovlarda eşlik edecek.

Etkinlikhakkında detaylı bilgi almak ve iletişim kurmak için www.aciotfestivali.com web sitemizi ziyaret edebilir ya da info@aciotfestivali.com adresine mail atabilirsiniz.

Serkan Ceylan Organizasyon Komitesi +905322824091 Turkiye

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to toolbar