• Wed. Sep 29th, 2021

WMWNEWSTURKEY WEEKLY TRAVEL & LIFESTYLE MAGAZINE

ISTANBUL / NEW YORK / ALMATY / DOHA

Akdeniz ve Ege’nin en muhteşem sahil rotasında yeni nesil tatil anlayışı sizi bekliyor / A new generation holiday concept awaits you on the most magnificent coastal route of the Mediterranean and Aegean / Auf der schönsten Küstenstraße des Mittelmeers und der Ägäis erwartet Sie ein Urlaubskonzept der neuen Generation / By Sedat Karagoz / Montenegro

ByJANBOLAT KHANAT

Mar 3, 2021
Tatil anlayışını çok üst versiyona taşıyan EBO Otelvan Turizm sizlere birçok deneyimi bir arada sunan yeni nesil tatil anlayışıdır.
Otel odası konforunda araçlarımız ile direk havaalanından hareket kolaylığı ile transfer zorluğunu tamamen ortadan kaldırır.

Akdeniz ve Ege’nin en muhteşem sahil rotasında dilerseniz izole kabinli özel şoför ile dilerseniz sürüş deneyimini ‘B’ sınıfı ehliyetiniz ile şahsen yapabilirsiniz.
Çok lokasyonlu tatil imkanı ile otel sınırlarından kurtularak, rotamızda ki birçok noktada tatil çeşitliliğinin tadını çıkarın.
Dalından gastronomi sofralarınıza doğallık, lezzet ve farklı tatları ilk elden taşımakta.

 

Yeşil ve mavinin tüm tonlarını yansıtarak tatilinizde Adalar, Koylar, Doğal yaşam ve Doğanın kalbine ulaşım özgürlüğünü ön planda sunmakta..
Tarihi ziyaretlerimiz, eski medeniyetlerin en değerli kültürel miraslarını tatilinize entegre ederek bütünsellik vizyonumuza ışık tutmakta.
Geleneksel tatillerde extra sunulan Nehir turu, Tekne turu ve mega Aquapark aktiviteleri bütünsel konsepte dahil olup, beklentilerinizin çok daha üzerine çıkmakta.

Özünde Kamp-Karavan kültürünü lüks tesis tatilleri ile birleştirmeyi başarmış yeni nesil tatil hizmetlerimiz ile Kamp-Karavan’ın sıcaklığını ve gezginler deneyim kültürünü harmanlayarak lüks ve unutulmaz bir tatil hizmetini kusursuz sunmayı amaçlamakta.
Temassız, sterilize ve sağlıklı tatilin ön planda tutulduğu konseptimizi güvenle tercih edebilirsiniz.
Sevimli dostlarınız olan evcil hayvanlarınızı da rahatlıkla tatilinize götürebilme olanağı ile tatilinizi tüm sevdikleriniz ile paylaşa bileceksiniz.
Çeşitli spor, eğlence, aktivite ve organizasyonlarımız ile lüxs tesis tatillerini aratmayacak programlar mutluluğun tadını almanızı amaçlamakta.

EBO Karavan Turizm, is a new generation holiday concept which offers you multiple experiences within the same vacation.

By eliminating airport to hotel transfer your hotel room on wheels will be waiting for your arrival and will pick you up directly from the airport.
So your driving holiday experience through the most magnificent costal routes of the Mediterranean and Aegean can begin the moment you land.
With this multi-location holiday opportunity, you will not be confined to a hotels grounds, insteadyou will be able to experience all shades of green and blue, islands, Natural bays, Natural life and freedom during your holiday.

Our historical visits shed light on our vision of holism by integrating the heritage of the most valuable cultures into your vacation.

River tours, boat tours and Aquapark activities, which are normally extras in resort holidays,carry our all-inclusive concept further.</h
With our various sports, entertainment, activities and organizations, the programs that will not resemble luxury resort holidays aim to make you enjoy happiness.

You will be able to bring along your pets, alongside your loved ones. So the whole family can enjoy the holiday with ease.
In essence, it aims to offer an unforgettable holiday service by blending the warmth of Kamp-Karavana and the culture of travelers experience with our new generation holiday services that have managed to combine the camp-caravan culture with luxury resort holidays.

With our non-contact, sterilized and healthy holiday concept at the forefront, you can choose safely.

EBO Karavan Turizm bringt das Urlaubskonzept auf ein sehr hohes Level. Es handelt sich hierbei um ein Urlaubskonzept der neuen Generation, das Ihnen viele Erlebnisse gleichzeitig bietet.

Wir beseitigen die Schwierigkeit des Transfers vollständig, da wir Sie mit unseren Fahrzeugen bequem vom Flughafen zum Hotel transferieren können.
Wenn Sie möchten, bieten wir Ihnen ein Fahrerlebnis auf den schönsten Küstenrouten des Mittelmeers und der Ägäis.

Mit der Urlaubsmöglichkeit an mehreren Standorten sind Sie nicht an die Hotelgrenzen gebunden und können an verschiedenen Stellen Ihren Urlaub genießen.
Die Ursprünglichkeit bringt Ihnen Natürlichkeit im Geschmack und verschiedene
Geschmacksrichtungen auf den Tisch.
Durch die Reflexion aller Grün- und Blautöne stehen wunderschöne Inseln, natürliche Buchten, natürliches Leben und der freie Zugang zum Herzen der Natur während Ihres Urlaubs im Vordergrund.
Unsere historischen Besuche beleuchten unsere Vision des Holismus, indem sie das Erbe der wertvollsten Kulturen in Ihren Urlaub integrieren.
Flusstouren, Bootstouren und Aquapark-Aktivitäten, die während der Ferien im Resort extra genutzt werden können, tragen das All-Inclusive-Konzept weiter.
Im Wesentlichen soll ein unvergesslicher Urlaubsservice geboten werden, indem die Wärme von Kamp-Karavana und die Kultur der Reisenden mit unseren Urlaubs diensten der neuen Generation kombiniert werden, da es uns gelungen ist, die Camp-Caravan-Kultur mit Luxus resort ferien zu vereinen.

 

Mit unserem berührungslosen, sauberen und gesunden Urlaubskonzept im Vordergrund sind Sie bei uns auf der sicheren Seite.Sie können Ihre Haustiere, die Ihre lieben Freunde sind, problemlos in Ihren Urlaubmitnehmen.
 Mit unseren verschiedenen Sportarten, Unterhaltungsangeboten, Aktivitäten und
Organisationen möchten wir Sie mit unseren Programmen, die nicht wie Luxus resort ferien aussehen, glücklich machen.

Antalya Havaalanı
Erken gelebilecek misafirlerimiz için araçlarımız havaalanı otoparkında hareket saatinden 12 saat önce teslime hazır bulundurulacaktır. Turumuza araçları ile gelen misafirlerimiz için ise havaalanı otoparkı araçlarını güvenle bırakabilecekleri alan olup tatil sonunda geri dönüşleri firmamız tarafından organize edilecektir.

Hareket saatini bekleme süresince ihtiyaç duyulabilecek tüm gereksinimler araç ve havaalanlarında mevcuttur.
Phaselis Antik Kenti 74 km yolculuk ile ulaşacağımız ilk noktamız Phaselis İ.Ö. VII. yüzyılda Rodos’lular tarafından kurulmuştur.
Uzun yıllar Likya’nın doğu  kıyısının en önemli liman özelliğini koruyan kentin üç
limanı vardır. Kuzey Limanı, Savaş Limanı veya Korunmuş Liman ve Güney Limanı.
Bunlardan en önemlisi güneydekidir. Kentin ortasında 20-24 metre genişliğinde muhteşem bir cadde vardır.
Bu caddenin güney ucunda Hadrian Kapısı bulunur. Caddenin iki yanında gezinti yolları ve dükkânlar vardır. Bunların da yakınında Hamamlar, Agora ve Tiyatro gibi kamu yapıları bulunur.
Bu yapıların tarihinin İ.Ö. I. ve II. yüzyıla kadar uzandığı ileri sürülmektedir. Kent merkezi ile 70 m. yükseklikteki plato üzerine kurulmuş olan yerleşim yeri arasında su kanalları vardır.
Ulupınar Yemek & Doğa Yaklaşık 18 km yol aldıktan sonra ulaşacağımız nokta. Toroslar’dan gelen ve yazın dahi buz gibi olan suyu ile bilinen ve bölgeye kurulan balık çiftlikleri ve restoranlarıyla ile doğayı seyretmek ve bu güzellikleri yaşamak mümkün.
Macera parkı ve hayvanat bahçesi bulunan doğanın kalbine
yapılacak kısa yolculukta tarihi köprüyüde görmek mümkün olacaktır.
Bu ziyaretimizde gastronominin Akdeniz lezzetlerine birinci elden ulaşmak mümkün olacak.
Adrasan Kamp Alanı 23 km yolculuk ile ilk kamp alanımıza ulaşıyoruz. Adrasan (Çavuşköy), çevresi çam ağaçları ile kaplı muhteşem bir koy. Denizi, kumu ve ormanlarıyla son derece ilginç doğal güzellikleri barındırıyor.
Adrasan’ın güney ucunda Olympos antik kenti, kuzey batısında ise Yanartas
(Chimera) bulunuyor. Bu tabiat harikası koy yaklaşık 2 km kumsala ve pırıl pırıl bir denize sahiptir.
Öğleden sonra plajın keyfini çıkartıp akşam yemeği ve eğlence programı ardından ilk gecelememizi yaparak kahvaltının ardından ayrılıyoruz.
Kaş öğle yemeği 113 km’lik muhteşem yeşil ve mavinin eşliğinde yolculuğumuzdan sonra ilk molamızı Kaş ilçesinde öğleyemeği için veriyoruz.
Tarihi Hititlere dayanan Kaş ilçesi, Likya yolu ve Kariayolu
kesişim noktası olup doğal güzelliği, tarihi, kültürel değerleri ve iklimi ile önemli turizm merkezi özelliğindedir.
Xanthos Antik Kenti
Yaklaşık 45 km yol ardından ulaşacağımız Ksantos Antik Çağda Likya’ya başkentlik yapmış,
UNESCO tarafından ’Dünya Kültür Mirası’ listesine alınmıştır. Xanthos’ta 3 agora, büyük bir ana cadde var. Taş kaplamalarıyla Anadolu’nun en iyi ele geçen caddelerinden birisi burada.
Yazıtlarda anlatılan ama henüz tespit edilemeyen bir meclis binası var. Roma dönemine ait çok sayıda anıt mezar bulunuyor. Büyük bir rezidans, bey sarayı ve tiyatro da bulunuyor”
Dalyan Kamp alanı
2 gece konaklayacağımız Dalyan kamp alanına 122 km yolculuk ile ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve eğlence programının ardından nehir kenarındaki kamp alanımızda ilk geceyi geçiriyoruz.
Gün içinde tekne turunun ardından akşam yemeği ve gece eğlencesi sonrasında 2. gece konaklamamız ve kahvaltı sonrası ayrılışımız planlanıyor.
Nehir tekne turu Kamp alanında alacağımız kahvaltı sonrası unutulmayacak bir nehir tekne turuna çıkıyoruz,öğle yemeğini teknede alıyor, tarih ve doğanın içinde harika bir yolculuğa çıkıyoruz.
Carettalar, kral mezarları, dünyaca ünlü sahilli, çamur banyosu ve şifalı kaplıcaları ziyaretlerimizle günümüzü teknede geçiriyoruz.
Kaunos kral mezarları Dalyan Boğazı’nın öbür yakasında bulunan kent bir mitosa göre Miletos’un ikiz çocuklarından biri olan Kaunos tarafından Karya – Likya sınırında kurulmuştur.
Antik Çağ’da bir liman kenti olan Kaunos günümüzde kıyıdan hayli içeride kalmıştır. Kente girişte kaya mezarları ziyaretçilerin ilgisini çeken eserlerdir.
Diğer taraftan kenti tahkim eden yaklaşık 3 km. uzunluğundaki sur duvarları, Stoa, agora, çeşme, hamam, tiyatro ve tapınak kalıntıları Kaunos’un Antik dönemde teşkilatı tam bir kent olduğunu ortaya koymaktadır.
Arkaik, Klasik, Helenistik, Roma ve Bizans
dönemlerinde hayli yaygın olarak yerleşim geçiren kent, MS 6. yüzyıl sonlarına değin yerleşim görmüştür. Yukarı Akropol Orta Çağ’da bir ara tahkim edilerek kullanılmışsa da, bu yerleşim fazla uzun süreli olmamıştır.
Kaunos’a genelde Dalyan’dan deniz motorları ile gidilmektedir.
Motorlardan inip bir kilometre kadar yokuş yukarı yürümek gerekir. Antik kentin etrafını surların çevrelediği görülür.
İztuzu plajı 4,5 kilometre uzunluğuna sahip plaj, deniz suyu ile tatlı su arasında bulunan ender plajlardan biri olma özelliğini taşıyor.
Plaja, caretta carettaların yumurtalarını bırakmasından dolayı
‘Kaplumbağa Plajı’ da deniliyor. Ayrıca plajda yaralı kaplumbağalarının tedavilerinin yapıldığı bir tedavi merkezi de bulunuyor.
Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği plaj, doğallığı ve temizliği nedeniyle
Avrupa’nın En İyi Açık Alanı, Avrupa’nın En İyi Plajı, Avrupa’nın En İyi 7’nci plajı seçildi.
Bozalan öğle yemeği 120 km yol ardından öğle yemeği için molamız Bozalan mevkiinde deniz manzaralı, güler yüzlü, çökertme kebabı ve deniz ürünleri ile meşhur restorantta yemek sonrası yolumuza devam ediyoruz.
Bodrum kamp alanı Yine 2 gece konaklayacağımız bodrum kamp alanına 63 km yolculuk ile ulaşıyoruz. Harika bir kumsal saatinin ardından akşam yemeği, gece eğlencesi ve ilk konaklamayı yapıyoruz.
Yeni güne kahvaltı ile başlayıp tekne turu ile devam ediyoruz. Dönüşte akşam yemeği ve 2. gece konaklamamız ardından kahvaltımızı alarak yola çıkıyoruz.
Club eğlence Kamp alanımıza bitişik mekan olan gündüz restorant gece eğlence kulubü olarak hizmet veren noktada Bodrum’daki ilk gecemizde parti tadında müzik ve eğlence sizleri bekliyor olacak.
Tekne turu Konaklama alanımıza çok yakın bir iskeleye transferin ardından başlayacağımız tekne turumuzda; Karaada, Kleopatra Sıcak su Magarası, Meteor Çukuru, Poyraz Koyu ve Tavsan burnunda yüzme molaları verilmekte.
Öğle yemeğini teknede alacağımız bu organizasyonda köpük partisi ve animasyon programları ile eğlenceli bir gün geçireceğiz
Bafa gölü Bodrum – Kuşadası rotamız üzerinde yanından geçeceğimiz Bafa gölüne yaklaşık 96 km sonra ulaşmış olacağız. Türkiye’nin önemli kuş cennetlerinden biri olan gölün kıyıları, Ege Denizi’nin kıyıları gibi girintili çıkıntılıdır.
Bu özellik göle ayrı bir güzellik verir. Doğal set gölü olan Bafa
Gölü’nde birçok küçük ada vardır. Bazılarında tarihsel yapı kalıntıları bulunan bu adalardan başlıcaları Hayaletada, İkizada ve Menet Adasıdır.
Göl kıyısında ise, antik liman kentleri Herakleia ve Pyrrha’nın kalıntıları bulunur. Çevresinde manastırlara ve tarihî mağaralara rastlamak mümkündür.
Kuşadası kamp alanı
Göl rotasının ardından 70 km yolculuğumuz ile Kuşadası kamp alanına ulaşıyor ve hemen öğle yemeğine geçiyoruz, ardından Aquapark, akşam yemeği, akşam eğlencesi ardından son gece konaklamamız ve kahvaltı ardından kamp alanından ayrılıyoruz.
Aquapark Kamp alanımızdan yaklaşık 15 dakikalık bir araç transferi ile ulaşacağımız su eğlence parkında; rafting, kaydıraklar, sörf, dalga havuzu, çocuk havuzu, aktivite havuzu, jakuji gibi birçok havuz eğlencesini deneyimleyerek yine kısa araç transferimizile kamp alanımıza dönüş yapacağız.
Efes Antik kenti Son günümüzde kahvaltının ardından 17 km yolculuk ile dünyanın 7 harikasından biri olan Efes Antik Kenti ziyareti ile antikçağ’ın Anadolu başkenti Efes son derece görkemli bir metropolis.
Eşsiz mimari eserleri binlerce yıldır ayakta olan bu mega antik şehir, Dünya Miras Listesi’ne de girdi. Anadolu’nun ana tanrıça (Kybele) geleneğine dayalı, antik dünyanın yedi harikasından Artemis Tapınağı’nın da Efes’te olması önemini artırıyor.
Efes Örenyeri’nde başta Hellenistik ve Roma olmak üzere; farklı uygarlıklara ait üst düzey kentleşme, mimarlık ve din tarihinin simgeleri bulunuyor.
Adnan Menderes Havaalanı Efes ziyaretinin ardından Selçuk ilçesinde öğle yemeği molamız ile toplamda 65 km yolculuğun ardından son durağımız olan Adnan Menderes havaalanına ulaşacağız.
Dış Hatlar Terminali gidiş katında, pasaport kontrolü öncesinde TAV Galeri İzmir adlı bir sergi alanı yer almaktadır. Şubat 2011’de açılan galeride yıl boyunca resim, fotoğraf ve benzeri alanlarda sergiler düzenlenmektedir.

https://ebocaravantourism.com/

JANBOLAT KHANAT

JANBOLAT KHANAT EDITOR IN CHIEF jk@wmwnewsturkey.com Baytursynov Street 132b, Almaty City, KAZAKHSTAN +7 702 230 42 17 TRAVEL EXPERIENCE IN TURKEY AND AROUND THE WORLD

Copyright © All rights reserved ( 2012 - 2021 ) All rights reserved by wmwnewsturkey company inc.No news and photos without permission.This site has been installed by TONY BAR and is based in New York.All rights belong to SEDAT KARAGOZ / sedatkaragoz@wmwnewsturkey.com / Design and editing Tony Bar & Sedat Karagoz / ISTANBUL / NEW YORK / ALMATY / DOHA - We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.   WEEKLY  TRAVEL  & LIFESTYLE MAGAZINE ...Everything should be as in your dreams / TRAVEL EXCLUSIVE WMWNEWSTURKEY'S / MOST BEAUTIFUL AND LUXURIES HOTELS ,RESTAURANTS,BARS,IN THE WORLD...