Advertorial / Press Release / BASIN BÜLTENLERİ

33.BEST MODEL OF TURKEY YARIŞMSI MUHTEŞEM BİR FİNALLE GERÇEKLEŞTİ…

Bir çok organizasyon ve yarışmanın iptal edildiği veya ertelendiği bu dönemde, pandemi kurallarına uyularak yapılan 33. Best Model Türkiye Yarışması Final’ine  ilgi çoktu.
25 kadın 25 erkek finalistin Best Model Türkiye olmak için podyuma çıktığı gecede Umut Akyürek, Yılmaz Morgül ve Emre Kaya sahne aldı. 
Ece Gürsel ve Tuğçe Sarıkaya Dağıstan’ın sunumunu yaptığı yarışmada Kurucu Başkan Erkan Özerman ile birlikte jüride Almila Nur Özerman , Sait Emir, Muammer Kapucuoglu, Erol Albayrak, Umut Akyürek, Anar Agakishiev, Ahmet Baydar, Turgay Kıran,

Güngör Bayrak, Perihan Akı, Mevlüt Dede, Dr. Berke Büyükgüral, Hakan Eren, Süleyman Kaya, Onis Sonku, geçen senenin birincileri Derya Ekşioğlu ve Tolga Kandemir,
2018 Best Model Türkiye Türkan Sultan, 2019 Best Model Türkiye Melike Yanlız, Tutku Damla Aygan ve Görkem.Gürcan, Duygu Yazıcı, Uğur Türkmen, Dilek Koç Etike, Dr. Ali Kerim Diler, Volkan Gecü, Cafer Andıç,  Bengisu Taş katıldı. 
Ayrıca gecede Best Model Organizasyon Komitesi, finalistler ve jüri üyeleri Erkan Özerman’a sürpriz bir doğum günü kutlaması yaptılar.
Yarışmanın koreografisini ünlü koreograf  Asil Çağıl gerçekleştirdi.

Gecede elli finalistin saçlarını BlackWhite Cadde Kuaför, makyajlarını Banu Saadet Make-up team yaparak kendilerini sahneye hazırladılar.
Bayan finalistler ünlü modacı Erol Albayrak ve Gülafer Ataş kostümleriyle sahneye çıktı. Erkek finalistler ise Giotelli şıklığıyla sahnede yerlerini aldı. Tüm yarışmacılar OMayo markasının özel tasarımlarıyla podyumda yürüdüler.
33. Best Model Türkiye birinciliğini, Melisa İmrak ve Oğuzhan Bolat, ikinciliği Deniz Çatalbaş ve Yekta Baki, üçüncülüğü Sena Küçük ve Emre Özcanan kazandılar.

Best Photomodel Melissa Aslan, Mustafa Saraçoğlu Best Grace, Merve Yıldırım
Best Gentleman: Metehan Onay oldu.

TASARIMCI MERT ERKAN’DAN MUHTEŞEM BİR  DİJİTAL DEFİLE

Moda tasarımcısı Mert Erkan, Mercedes-Benz FashionWeekIstanbul kapsamında Sonbahar / Kış 2021 koleksiyonunu tanıttı.

Mercedes-Benz FashionWeekIstanbul’un (MBFWI) 15. sezonu,

Türkiye Tanıtım Grubu katkılarıyla 12-16 Ekim tarihleri arasında www.mbfwistanbul.com ve dijital platformlar üzerinden tanıtıldı.

Defile çekimleri Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Defilede toplam 18 görünüm sunuldu.

“Mutabakat” adını verdiği koleksiyonda, markanın olmazsa olmazı volümlü ve hacimli formların yanısıra; çizgisel yüz silüetlerinden oluşan baskı ve nakışlar, pilise detayları ve klasik triko parçalar hakimdi.

Bu sezon ilk kez trikoyu da koleksiyonuna dahil eden tasarımcı, alışılmışın dışındaki silüetlerle tamamlayıcı el yapımı aksesuarları birleştirerek ortaya zamansız ve tarafsız bir styling anlayışı yarattı.

Koleksiyonda ağırlıkla; poplin, tül, ipek ve yenilikçi kumaşlar ön plandaydı. Renklerde ise; mor, gri, beyaz ve bej tonları yer aldı.

Koreografisini Asil Çağıl’ın gerçekleştirdiği defilede; MissTurkey 2018 birincisi Şevval Şahin, Best Model of Turkey 2019 birincisi Derya Ekşioğlu da  yer aldı.

Hikayesini tüm kendi yönleriyle, iyi ve kötü yanlarıyla kabul etme, kendine dönüş, öze sığınma, kendi ile mutabık olma ve bilinçlenme anlayışından alan koleksiyonda, bu anlayışı temsil eden görünümler oluşturuldu.

Mercedes-Benz FashionWeekIstanbul’un (MBFWI) 15. sezonu Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleştiriliyor.

TÜRKİY’ENİN KRALİÇELERİ VE TOP MODELLERİ MODANIN KRALINA VEDA ETTİ…
  Türk modasının büyük terzisi Yıldırım Mayruk (1960-2020) ve “Terzi Yamağı” Barbaros Şansal (1990 -2020), cemiyet hayatının tanınmış seçkin isimlerinden ünlü iş adamı Sait Emir ana sponsorluğunda tarihi Fişekhane’de gerçekleşen tiyatral sunumlu jübileyle meslek hayatlarına veda ettiler.
Ünlü oyuncu Mert Fırat ve sunucu Tuğçe Sarıkaya Dağıstan’ın sunumuyla sınırlı sayıda yakın dostlarının katılımı ile  gerçekleşen 60 yıl Türk modasına yön vermiş Grand Couturier Yıldırım Mayruk’un sosyal mesafeli son defilesinin koreografisi ünlü koreograf  Asil Çağıl tarafından yapıldı…

Kâinatın tüm renklerinin kullanıldığı “Yıldırım Mayruk jübile” koleksiyonu arşivden 1000’den fazla elbise içinden 1960’dan günümüze Yıldırım Mayruk retrospektifinde kostümlerle oluşturulan 200 kostüm 200 manken tarafından tanıtıldı.
5 bölümden oluşan 60 dakikalık sunumda, tayyör ve mantodan, işleme ve drape gece kostümlerine, gelinliklere uzanan bir anlatım gerçekleştirilerek Türk moda tarihine altın harflerle yazılacak bir jübileye imza atıldı. 15 Milyon TL değerindeki Yıldırım Mayruk Jübile Koleksiyonu’nda kullanılan kumaş, malzeme ve aksesuarlar dünyanın en seçkin markaları tarafından Yıldırım Mayruk için üretildi.
1500 saat el işçiliğiyle işlenen kostümlerin eşsizliğindeki tasarım gücü tüm zamanların en iyisi olma iddiasını fazlasıyla ortaya koydu. Gönül Akkor’dan Ayferi’ye , Selda Bağcan’dan Tanju Okan’a 1960 senesinden günümüze tüm hit şarkılar koleksiyon tanıtımında kullanıldı. Türk modasının kralı olarak işaret edilen Yıldırım Mayruk jübile defilesinde sırasıyla Açelya Kartal, Ahu Yağtuğ, Alona Kral, Anastasia Görel, Arzum Onan, Aslıhan Karalar, Aylin Arasil, Azra Akın, Buket Saygı, Buse İskenderoğlu, Çağla Şikel, Canan Mutluer,
Duygu Ulaş, Ebru Güzel, Ebru Ürün, Ece Gürsel, Ece Pirim, Emel Yıldırım, Eren Güneri, Erjena Avokadnas, Esra Sümer, Günay Musayeva, İpek Gümüşoğlu, İvana Sert, Meltem Hakarar,  Ola Zaremba, Özlem Yıldız, Pınar Tezcan, Şebnem Sürücü, Seda Ertan, Sema Şimşek, Şenay Akay, Soner Sevim Çiftçi,
Sibel Özünlü, Sevcihan Tunca,simge Ünal, Seviye İkbal Tulgar, Suna Selen, Tuğba Özay, Tuğçe Sarıkaya, Yanita Schmidt, Yasemen Çavuşoğlu, Yelda Kara, Zeliha Çal ve Türkan Şoray podyuma çıktı.
Türkan Şoray podyuma çıktıktan sonra veda selamlamasına çıkan Yıldırım Mayruk, göz yaşlarına hakim olamayıp jübile selamlamasını ağlayarak yaptı.

Podyumda Mayruk’u uğurlayan Türkiye’nin en ünlü güzellik kraliçeleri ve Türkan Şoray göz yaşlarına boğuldu.
Gecenin sponsoru ünlü iş adamı Sait Emir, açılış konuşmasında “Arkadaşlarla kendi aramızda konuşurken bu geceye Apocalypse adını verdik.
Apocalypse eski Mısır’da yeniden doğuş demek. Bu bir son değil başlangıç.” dedi. Gecede onur konuğu olarak ağırlanan Bülent Ersoy, Yıldırım Mayruk imzalı özel tasarım kıyafetiyle ve görkemli şapkasıyla ilgi odağı oldu.
Türkiye’nin en ünlü isimleri podyumda yer alırken Bahar Noyan kızı Gizem Noyan, Deniz Pulaş kızı Nehir, Elçin Türksev ve kızı Dila, A. İpek Tenolcay ve kızı, Özlem Kaymaz kızı Tara de Vries, Sibel Tan Arıkan ve kızı Aslı Arıkan gibi isimler anne-kız podyumda yer aldı.
Çok kıymetlimizdi. Yıldırım Bey ağlayınca bende kötü oldum.” Türkan Şoray’ın defilede yer almasıyla ilgili, “Ah canım çok güzeldi yürüdü. Her şey çok güzeldi.”
Türkan Şoray ise jübile defileyle alakalı, “Yıldırım’ın hepimiz üzerinde büyük emeği vardı. Moda dünyasının duayeniydi. Çok hüzünlü bir geceydi. Kapanışta Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal ile podyuma çıkan Türk sinemasının çeyrek yüzyıllık Sultanı Türkan Şoray ayakta alkışlandı.
Sosyal medyada “krala sultanlı veda, krala kral veda” yorumları yapılırken Türk moda tarihinin en büyük vedası olarak işaret edildi. 
Türkan Şoray’lı kapanış selamlamasında 12 Türkiye Güzeli ve 15 Best Model takip mesafesine göre podyumda vizor ve siperliklerle yer alarak büyük ustaya veda etti.   Yıldırım Mayruk’un Jübilesine, ünlü isimlerin akınına uğradı. 
İş, sanat ve cemiyet dünyasından pek çok seçkin ismin katıldığı Jübile defilesini izlemeye gelenler arasında;  Bülent Ersoy, Canan Kaftancıoğlu, Mehmet Aslantuğ ve oğlu Can Aslantuğ, Yağmur Ünal, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Betül Demir gibi isimler defileyi ön sıradan izledi. Organizasyonun ana sponsoru cemiyet hayatının tanınmış seçkin isimlerinden ünlü iş adamı Sait Emir’e, Asil Çağıl’a, Mert Fırat’a, Tuğçe Sarıkaya Dağıstan’a, Ahmet Akbalık Ahmet Güneş’e, Sabit Kaya’ya ve Oya Tolga’ya, iç mimar Ahmet Güneş’e, Banu Saadet’e ve Mix music’e teşekkür plaketi verildi. Covid-19 virüsü sebebiyle sosyal mesafe kurallarına göre yapılan Yıldırım Mayruk jübilesinde gelen sınırlı sayıdaki yakın dostları 1,5 metre sosyal mesafe kuralına uyularak yerlerine oturtuldu.
Backstage’de tüm hazırlıkların yapıldığı İzole Kulis kuruldu. Alanda 4 ambulans ve 12 kişilik sağlık ekibi yer aldı. Tüm ekibe ve gelen konuklara maske, vizör siperlik ve hijyen setinin dağıtılması gibi üst düzey tedbirler dikkatli gözlerden kaçmadı.
Seçkin davetliler için üst düzey tedbirlerin alındığı organizasyonda sosyal mesafenin korunması prensibine dayanılarak yaklaşık 500 kişi kapasiteli mekana yalnızca çok özel 100  konuk davet edildi. Bugüne kadar 65 koleksiyon sergileyen ve dünyada drapenin altın ustası olarak tanımlanan Mayruk, ilk defilesini Hipodrom’da gerçekleşirken son defilesini ise Fişekhane’de yapmış oldu.
Ayrıca yurtiçinde sayısız defileye imza atan Mayruk, Paris, Londra, Moskova, Tokyo, Telaviv, Hayfa, Zürih, Aşkabat, Niamey, Brezilya, Abu Dabi, Doha gibi şehirlerin de bulunduğu birçok yurtdışı defilesi yaptı ve bu defilelerin gelirini eğitim ve hayır kurumlarına bağışladı. Mayruk ve Şansal kapatacakları atölyelerinin ardından, bundan sonraki hayatlarını moda konusunda eğitim, yayıncılık, arşivcilik ve prodüksiyon başta olmak üzere uluslararası platforma taşıyacaklar.  
 SUADA GEMİSİNDE MUHTEŞEM BİR ÖDÜL TÖRENİ….
DUAYEN MODACI YILDIRIM MAYRUK’TAN  İÇ MİMAR AHMET GÜNEŞ’E  EN İYİ İÇ MİMAR  ÖDÜLÜ
Geçtiğimiz günlerde Suda Tur Gemisinde Tuğçe Sarıkaya Dağıstan tarafından düzenlenen 1.Zirve ve Kariyer Ödül Töreni’nde Türkiye’nin En İyi İç Mimarı Ödülüne  ünlü iç mimar Ahmet Güneş layık görüldü.
İş, sanat ve sosyeteden birçok ünlü ismin pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde katıldıkları törende ödül  alan başarılı İç Mimar Ahmet Güneş  Yılın En İyi  İç Mimarı Ödülünün sahibi oldu.
Son dönemde sanat, iş ve cemiyet hayatının birçok ünlü ismi ev ve iş yerlerinin iç mimarı tasarımlarını Ahmet Güneş’in sıra dışı tasarımlarına  teslim ediyor.
DUAYEN MODACI YILDIRIM MAYRUK’TAN AHMET GÜNEŞ’E ÖDÜL
 Ödülünü duayen modacı Yıldırım Mayruk’un elinden alan ünlü iç mimar Güneş,’ Duayen modacı Yıldırım Mayruk’un elinden ödül almak benim için çok büyük bir gurur ve onurdur. ’dedi.
Yıldırım Mayruk’un da oğlum olarak  anons ettiği Ahmet Güneş  ödülünü aldıktan sonra Yıldırım Mayruk ile birlikte objektiflere poz verdi.
İON FRANCESCO AFROZY PARFÜM YILIN KOKUSU SEÇİLDİ.
Geçtiğimiz günlerde Suda Tur Gemisinde Tuğçe Sarıkaya Dağıstan tarafından düzenlenen 1.Zirve ve Kariyer Ödül Töreni’nde Yılın En İyi Özgün kokusu ödülüne  Lion Francesco Afrozy parfüm layık görüldü.
İş, sanat ve sosyeteden birçok ünlü ismin pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde katıldıkları törende Ece Gürsel ve Gökay Kalaycıoğlu sunumuyla  Lion Francesco Afrozy Parfüm Yılın  En İyi Özgün kokusu  ödülünü aldı.
                             Ünlülerin yeni tercihi Lion  Francesco Afrozy  parfüm
Son dönemde sanat, iş ve cemiyet hayatının birçok ünlü ismi tarafından en çok tercih edilen parfümlerin başında ilk sırada geliyor..
Kısa sürede star parfüm olma yolunda hızla ilerleyen Lion Francesco Afrozy kendine özgü, sıra dışı kokusu ile yurt dışında da hızla büyüyor.
Markanın sahibi Mahmut Sinanlı, dünya markası olma yolunda hızla ilerlediklerini ve tüm çalışmalarını pandemi döneminde de hız kesmeden devam ettirdiklerini dile getirdi.
 LADY THİN DEFİLESİ  İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
Geçtiğimiz günlerde Suda Tur Gemisinde Tuğçe Sarıkaya Dağıstan tarafından düzenlenen 1.Zirve ve Kariyer Ödül Töreni’nde Türkiye’nin En İyi  Termal Ürünü Ödülü Lady  Thin firmasının oldu.
Ece Gürsel ve Gökay Kalaycıoğlu sunumuyla İş, sanat ve sosyeteden birçok ünlü ismin pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde katıldıkları törende ödül  alan Lady  Thin Termal ürünlerinin tören öncesi yapılan muhteşem defilesi de dikkat çekti.
Koreografisi Asil Çağıl tarafından yapılan defileye Sevil Uyar, Derya Ekşioğlu, Türkan Geyik, Yanita Schmidt, Jenya Krivenko ve Seviye İkbal Tulgar, Melissa Aslan, Elif  Tokgöz  gibi taçlı güzeller podyuma çıktı .
Lady Thin’in finalinde podyuma çıkan mankenler izleyenlerce uzun süre alkışlandı.
Lady Thin termal ürünleri tüm kadın ve erkek bedenlerinde üretiliyor , esnek ve cırtlı yapısı mevcut olup ,özel neotex kumaşı sayesinde termal etkinin yanı sıra, sürekli mikron masaj etkisiyle bölgesel yağ toplanmalarının azalmasına ve yağ oluşumunun önlemesine yardımcı olur.
İnce ve zarif bir bele kavuşmanıza yardımcı olmasının  yanı sıra termal sauna özelliği sayesinde bel bölgesini sıcak tutarak mevcut bel ağrılarının azalmasına yardımcı olur.
Gün boyu ister evde, ister spor yaparken, ister iş yerinizde ya da arzu ederseniz normal günlük aktivitelerde de kullanılan Lady Thin ürünleri kıyafetlerin altına da giyilebilir.
Düzenli kullanımda göbek, basen bacak ve baldırları şekle sokar, selülitleri giderir.
BAŞARILI MAKYAJ SANATÇISI BANU SAADET’E EN İYİ MAKE UP ARTİST ÖDÜLÜ VERİLDİ
Geçtiğimiz günlerde Suda Tur Gemisinde Tuğçe Sarıkaya Dağıstan tarafından düzenlenen 1.Zirve ve Kariyer Ödül Töreni’nde Türkiye’nin En İyi Make up Artisti Ödülü Banu Saadet’in oldu.
İş, sanat ve sosyeteden birçok ünlü ismin pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde katıldıkları törende ödül alan başarılı make up artist Banu Saadet En İyi Make Up Artist Ödülünü aldı.
Son günlerde bir çok moda organizasyonunda ve bir çok sanatçının makyajında onun imzası var. İlk ödülünü bu törende aldığını ifade eden Banu Saadet, uzun bir yolda daha yolun başındayım aldığım bu ödül beni çok mutlu etti ve gururlandırdı.
Güzel bir ekibimiz var tüm ekip arkadaşlarım adına aldığım bu ödül için sonsuz teşekkürler ‘dedi.
SUNBAŞ YAPIYLA HERKES EV SAHİBİ OLACAK
1990 yılından günümüze  yatırımlarını başta Diyarbakır olmak üzere Güneydoğu Anadolu’da sürdüren SUNBAŞ Yapı   30 yıllık yapı geçmişiyle günümüze kadar başarıyla gelmiştir.
Sunbaş, dinamik , genç ve derin tecrübelere sahip yapısıyla batı ve modern mimari çizgilerini kendine ilke edinmiştir.
İnovasyonun gerekliliğini her defasında önemle vurgulayan Sunbaş Yapı, çağın gereksinimlerini karşılayan projeler üretiyor .
Firma sahibi başarılı işadamı Süleyman Başbuğ, bu yıl Zirve  ve Kariyer Ödüllerinde 2020 yılının  en başarılı genç işadamı  seçildi.
Başta İstanbul olmak üzere birçok yeni inşaat projesine de start veren Sunbaş Yapı hız kesmeden başarılı projelere imza atıyor.
Modern ve güvenli projeler ile adından başarıyla söz ettiren Sunbaş 30 yıllık tecrübesiyle kendinden emin adımlarla sektörde hızla ilerlemeye devam ediyor. 

 

Bir Dünya Lezzeti İstanbul’da…Riemenschneider Büyülemeye Devam Ediyor….

‘The Twins Bakery by MR Kavacıkta açıldı.

Pr sektörünün önde gelen markalarından biri olan FEZA FIRAT PR’ın kusursuz organizasyonu ile İstanbul cemiyet hayatının gözde hanımları göz kamaştıran tarzları ile davete katıldılar… 

Almanya ve İngiltere’de açmış olduğu restaurantları ile 2 Michelin yıldızına sahip Alman şef Michael Riemenschneider, Acarkent’te geçen hafta açmış olduğu fine dining restaurant’ı ‘’ The Twins Kitchen by MR’’ dan sonra, Kavacıkta ‘’The Twins Bakery by MR’’ı lezzet severlerin beğenisine sundu.

Türkiye’de dogup büyüyen ikizleri Jordan ve Jayden’dan esinlenerek mekanına ‘Twins Kitchen’ ismini veren şefin özel ekşi mayalı ekmek çeşitleri, muffinleri, birbirinden değişik  özel çikolataları ve pasta çeşitleri davetliler tarafından çok beğenildi.

Her türlü sosyal mesafe ve sağlık önlemi harfiyen uygulanan bakeryde katılan davetliler ürün çeşitliliğini ve birbirinden farklı lezzetleri çok beğendiler.

Davete katılanlar; Elif İnci Aras, Elif Akyazıcı Girgin,Dr.Oya Öztan Peker,Güler Işık,Aslı Cüreklibatur,

Günsel Ülkü, Prof.Dr.Arzu Kunt, Selda Gamzeli, Berat Aşıcıoğlu, Meral Aras, Neslihan Kozanoğlu, Zeynep Germen, Jülide Önengüt, Arzu Özal,Serap sari, Şebnem Demir, Müge İkizler Gürel…..

Kurumsal İletişim / Başak Oral – 0530 5005020 F&F

Style & Beauty Editor / JENNIFER BAR jennifer@wmwnewsturkey.com  ALMATY Baytursynov Street 132b, Almaty City, KAZAKHSTAN +7 702 230 42 17 NEW YORK  797 / 7th Avenue New York City, New York 10019, USA /

TURKEY / ISTANBUL /REPRESENTATIVE / SEDAT KARAGOZ