• Sun. Oct 17th, 2021

WMWNEWSTURKEY WEEKLY TRAVEL & LIFESTYLE MAGAZINE

ISTANBUL / NEW YORK / ALMATY / DOHA

28-30 Haziran tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Türk Hava Yolları isim sponsorluğu ile gerçekleştirilen 8. ACE of M.I.C.E. ExhibitionbyTurkish Airlines binlerce turizm ve MICE sektörü temsilcisini bir araya getirdi / By Sedat Karagöz / Istanbul / New York / Almaty / Exclusive Travel News

28-30 Haziran tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Türk Hava Yolları isim sponsorluğu ile gerçekleştirilen 8. ACE of M.I.C.E. ExhibitionbyTurkish Airlines binlerce turizm ve MICE sektörü temsilcisini bir araya getirdi / By Sedat Karagöz / Istanbul / New York / Almaty / Exclusive Travel News

Fuar açılışı infinity.fxstudio tarafından Türkiye’de ilk olarak anti gravity konsepti ile çok uzun süre konuşulacak bir seremoni ile düzenlendi.Fuar açılışını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Ticaret Odası Başkanı ŞekipAvdagiç, Türk Hava Yolları Yurtiçi Satış Başkanı Emre Menevşe, Turob Başkanı Müberra Eresin, Global Business Travel Association – GBTA presidentJ. Grant Caplan,The European Travel Agents’ andTourOperators’ Associations ECTAA president Pawel Niewiamdomski,AzerbeycanTourism Board ve CVB Başkanları, 20 belediye başkanı, 15 Ticaret Odası Başkanı, 20 başkonsolos ve yoğun bir basın katılımı ile gerçekleştirildi.

15 ay gibi uzun bir süredir pandeminin getirdiği zorluklarla mücadele eden Turizm ve MICE sektörü temsilcileri B2B, konferans programları ve eğlenceli network aktiviteleri ile ACE of MICE dünyası ile yeniden bir araya gelme fırsatı buldu.

Küresel ölçekte 30 milyon lira üzerinde bir iletişim kampanyası ile gerçekleştirilen ACE of MICE, 3 gün boyunca binlerce turizm ve MICE sektör temsilcisini en üst düzeyde bir araya getirmeyi ve sektör profesyonellerine moral olmayı başardı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman “Buradaki herkes geleceğe umut aşılıyor . Hepimiz bir arada olmayı, seyahat etmeyi, fuarlara, etkinliklere, konserlere katılmayı çok özledik. ACE of MICE dünyası pandeminin getirdiği yıkıma rağmen sektörümüzü birleştirmeyi, ileriye taşımaya ve motive etmeye devam ediyorTurizm Medya Grubu sektörün çatı örgütü olma misyonunu şartlar ne olursa olsun her zaman fark ettirmeye devam edecektir.”diyerek konuşmasını sürdürdü.

Nitelikli turist sayısını ve kişi başına harcama tutarını arttırmak istiyorsak bunun MICE’dan geçtiğini belirten Volkan Ataman doğasıyla, tarihiyle, gastronomisiyle, 3 tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemiz dünyada bulunduğu konum olarak da, her destinasyona rahat ulaşım imkanı sağlıyor. Bu noktada ülkemizin gururu Türk Hava Yolları127 ülkede 325 noktaya uçuş sağlıyor. İGA ve Sabiha Gökçen havalimanlarıtam kapasiteye geçtiğinde yılda 266 milyon yolcuya hizmet verebilecek.

Galataport ile birlikte yıllık 1.5 milyon mürettebat dahil yolcuyu İstanbul’da ağırlayacağız. Konaklama ve koltuk kapasitemizin yüksekliği, hizmet kalitemizin tartışmasız üstünlüğü ve MICE alanında hizmet sunan firmalarımızın kalitesi ile dünya MICE sıralamasında liderliği fazlasıyla hak etmiyor muyuz? diyerek Türkiye MICE sektörünün potansiyelini ortaya koydu.

Dünya Turizm ve MICE sektörüne Yön Veren İsimler ACE of MICE Kapsamında İstanbul’daydı!

Amerika’dan katılım gösteren Global Business Travel Association – GBTA Başkanı J. Grant Caplan yaptığı açıklamada Amerika dahil dünyanın hiçbir yerinde bu kadar büyük ve büyüleyici tasarıma sahip bir fuar açılışı seremonisi ve fuar tasarımı görmediğini bildirdi.

Global Business Travel Association – GBTA presidentJ. Grant Caplan
Association of TourOperators in Russia – ATOR İrinaMorozova
TheEuropean Travel Agents’ andTourOperators’ AssociationsECTAA presidentPawelNiewiamdomski
AzerbaijanTourism Board – ATB CEO FlorianSengstschmid gibi önemli isimler sektörle bir araya geldi.

ACE of MICE büyüleyici sahnesinde gerçekleşen 12 oturumda 73 konuşmacı ile pandemi sonrası turizm ve MICE sektörünün geleceği, Türkiye ve global etkinlik sektörünün üst düzey temsilcileri tarafından ele alındı.
• Bıraktığınız Gibi Değil: Turizm Endüstrisinde Havacılığın Seyri/Önemi
• Sektör Dernekleri MICE Sektörünün Geleceğini Masaya Yatırıyor
• Pandemi Sonrası Turizm ve MICE’ın Geleceği
• Gelecek On Yılın Seyahat Trendleri
• Gelecekte Pazarlama İletişimi
• Etkinlik ve Sponsorluk Yönetimi & İletişimde Dijitalleşme
• Galataport İstanbul Cruise’da MICE Oturumu
• Zorlu Performans Sanatları Merkezi Sponsorluğunda ProductionTalks ”Sektöre Yön Verenler”
• Sınırsız Turizm:Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesinde Azerbaycan Ve Türkiye Arasındaki İşbirliğinin Olumlu Sonuçları
• Gen İlaç Sponsorluğunda Hibrit Kongre Deneyimleri/ Yeni Dönemde Kongreler

B2B Toplantılar,Speed Network Event, Buyerlara Boğaz Turu
Fuar kapsamında İstanbul’da en üst düzeyde misafir edilen 25 ülkeden 70 satın alıcı firma 3 gün boyunca B2B toplantılar ile katılımcılarla iş birliklerini güçlendirdiler. Fuarın ilk günü gerçekleştirilen ACE of MICE B2B Speed Network Etkinliğinde tüm satın alıcılar ve katılımcılar bir araya gelerek network aktiviteleri devam etti. Hostedbuyer ve uluslararası basın mensupları, kokteyl prolonge eşliğinde boğazda tekne turu ile İstanbul’un güzelliklerini gösterme fırsatı buldu.

Gastro Show VIP Lounge alanında ACE of MICE’a özel yemek davetleri verildi.
3D Video mapping ile dizayn edilmiş VIP Lounge alanında avatar ormanı ve bir çok görsel şölen eşliğinde 8 ayrı yemek daveti gerçekleştirildi. Protokol yemeği Antalya tanıtma vakfı ve 7 Mehmet sunumu ile gerçekleştirilirken Gastro Show ana sponsoru İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Tunç Soyer, Bursa Büyükşehir Belediyesi Alinur Aktaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu basın, özel misafirler ve uluslararası konuklara yerel mutfaklarını Türk lezzetlerini en üst düzeyde tanıttılar. Develi Restoranları ise ACE of MICE katılımcılarına özel bir davet verdi.


Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinden ACE of MICE’a Özel Büyükelçiler Daveti…

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ev sahipliğinde Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman ile birlikte 21 ülkeyi temsil eden başkonsoloslar ve diplomatların, katılımı ile SwissotelTheBosphorus’taTürkiye’nin 7 bölgesinden farklı lezzetlerin sunulduğu yemek daveti gerçekleştirildi. Arjantin,Avusturalya,Azerbaycan,Belarus,Belçika,BosnaHersek,Bulgaristan,Fas,Kanada,Hindistan,Endonezya,Kazakistan,Güney Kore,İran,Moğolistan,Polonya,İsviçre,Özbekistan,Ukrayna,Venezuela ve Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosları ile İstanbul vali yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, İzmir büyükşehir belediye başkanı Tunç Soyer ve sektör başkanları katılımcılar arasındaydı.

FIT TO GETHER!
AMEzing Party by Jolly MICE: Yılın En İddialı Partisine Ev Sahipliği Yaptık!
28 Haziran 2021 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Jolly M.I.C.E. isim sponsorluğu ile gerçekleştirilen AMEzing Parti uzun bir süreden sonra Turizm, MICE profesyonelleri ve kurumsal satın alıcıları bir araya getirerek akıllarda iz bıraktı.Laser video mapping, holografikşovlar, Dj, Suxe orkestrası ile gerçekleştirilen gecede Jolly MICE Yönetim kurulu başkanı Mete Vardar ve Turizm Medya Grubu başkanı Volkan Ataman konuklara hoşgeldin konuşması yaparak eğlenmeyi,birarada olmayı ne kadar özlediğimizi ve yılın en büyük etkinliği ile bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

TURİZM MEDYA GRUBU FUARCILIK A.Ş.
Fatih Sultan Mehmet Cad. Akbey Sk. Kardeşlerİşmerkezi No:10 D:13-14 Kavacık-Beykoz
Tel: 0216 465 95 56 Fax: 0216 465 95 58 E-Mail:info@ameistanbul.com
www.ameistanbul.com

JENNIFER BAR

Style & Beauty Editor / Jennifer Bar jennifer@wmwnewsturkey.com   ALMATY Baytursynov Street 132b, Almaty City, KAZAKHSTAN +7 702 230 42 17 NEW YORK  797 / 7th Ave, New York City, New York 10019, USA / TRAVEL EXPERIENCE IN TURKEY AND AROUND THE WORLD

Copyright © All rights reserved ( 2012 - 2021 ) All rights reserved by wmwnewsturkey company inc.No news and photos without permission.This site has been installed by TONY BAR and is based in New York.All rights belong to SEDAT KARAGOZ / sedatkaragoz@wmwnewsturkey.com / Design and editing Tony Bar & Sedat Karagoz / ISTANBUL / NEW YORK / ALMATY / DOHA - We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.   WEEKLY  TRAVEL  & LIFESTYLE MAGAZINE ...Everything should be as in your dreams / TRAVEL EXCLUSIVE WMWNEWSTURKEY'S / MOST BEAUTIFUL AND LUXURIES HOTELS ,RESTAURANTS,BARS,IN THE WORLD...