Costa Venezia Ayda 40 Bin Turisti İstanbul’a getiriyor / Turizm İşletme Yatırım / Janbolat Khanat New / Almaty / Istanbul

1 0

Costa Venezia Ayda 40 Bin Turisti İstanbul’a getiriyor / Turizm İşletme Yatırım / Janbolat Khanat New / Almaty / Istanbul

Dev kruvaziyer ‘Costa Venezia’ İstanbul’dan hareketle gerçekleştirdiği seferlerinin 15’incisini tamamladı.

8 bin yolcu kapasiteli kruvaziyer ‘Costa Venezia’ İstanbul’u home port (ana liman) olarak belirledi. Dev gemi 15 kez İstanbul çıkışlı turunu gerçekleştirerek yaklaşık 100 bin turisti İstanbul’a getirdi. Ana liman olarak Galataport’un belirlenmiş olması yerli turistler için kruvaziyer tatili fiyatını da düşürüyor.

Costa Venezia’yı Türkiye’ye kalıcı olarak getirdiklerini ifade eden Ay Cruise Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Ay, “Home port liman olarak Galataport’un kullanılması turistleri İstanbul’a çekiyor.

Tura çıkmak isteyen turistler ilk olarak İstanbul’a geliyor. İstanbul’a gelen misafirlerimiz burada konaklıyor, alışveriş yapıyor, turizm ekonomisine katkı sağlıyor.

Galataport’u ana liman olarak seçmemiz ile kendi vatandaşlarımız da daha ucuza kruvaziyer gemisi tatili yapabilecek, ana liman İstanbul olması nedeniyle tatil yaklaşık 5 kat daha ucuza geliyor” dedi.

“Ekonomiye aylık 200 milyon euro doğrudan katkı sağlanıyor”

Costa Venezia’nın ana liman olarak İstanbul’a gelmesiyle çevre otellerin doluluk oranının arttığını da söyleyen Ay, “Yolcular İstanbul’a geldiğinde kişi başı ortalama 5 bin euro harcama yapıyor. Bir ayda 40 bin yolcuyu ana limanımız İstanbul’dan alıyoruz. Yani aylık 200 milyon euro ekonomiye doğrudan katkı sağlanıyor. Sadece bir gemimizin sağladığı katkı bu seviyede.

Kruvaziyer gemi sayımızı üçe çıkarmayı hedefliyoruz. Limana gemi geldiğinde çevre otellerde doluluk oranı artıyor. Her hafta turumuzu yapıp tekrar Galataport’a geldiğimizde farklı bir gemi limana gelmiş gibi algılanıyor. Pasaport kontrolünde iyileştirmeler olabilir, limanda bazı eksiklikler var, gelen turistler ile iletişim konusunda eksikler var. İlk girişten başlayarak iletişimdeki eksiklikleri tamamlamamız gerekiyor” dedi.

İHA’da yer alan haberde Kruvaziyer tatilinin yurt içi tatillerden daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyen grubun Türkiye CEO’su Volkan Şentürk ise “Kruvaziyer gemileri İstanbul’u Galataport limanının yapılmasıyla birlikte daha çok ziyaret etmeye başladı.

Kruvaziyerin ana liman olarak İstanbul’a gelmesini bizim sağlamamız ile vatandaşlarımız da çok daha uygun maliyetli olarak gemi tatili yapabilecek. Costa Venezia; İstanbul, İzmir, Bodrum, Mikanos, Atina seferlerinin ardından tekrar İstanbul’a dönüyor. İstanbul’dan 7 günlük tura katılmak isteyenler için uçak bileti hariç yaklaşık 600 euro’luk bir maliyet oluyor” şeklinde konuştu.

[everest_form id=”4530″]

About Post Author

JANBOLAT KHANAT

JANBOLAT KHANAT FOUNDER / GENERAL DIRECTOR/ REGIONAL MANAGER JANBOLAT KHANAT + 7 702 230 42 17 (whatsapp) NEWYORK 797 / 7th Ave, New York City, New York 10019, USA / TONY BAR / JENNIFER BAR Thank you very much for everything.Very nice to know you.If there is anything I can do please write for me... jk@wmwnewsturkey.com GSM+ 90 541 732 90 64 ( TURKEY ) ISTANBUL +7 702 230 42 17 KAZAKİSTAN jk@wmwnewsturkey.com
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply