Bitcoin ve Kripto Ödemelerine İlgi Giderek Artıyor / Cryptonews / Janbolat Khanat Almaty News Office

1 0

Bitcoin ve Kripto Ödemelerine İlgi Giderek Artıyor / Cryptonews /

Janbolat Khanat Almaty News Office

Kaynak: AdobeStock / asiandelight
Küresel bordro uzmanı Deel tarafından yayınlanan son raporda belirtildiği gibi, devam eden piyasa gerilemesi profesyonelleri ödemelerini kripto varlıklarla almaktan caydırmadı.
2022’nin ilk yarısında kripto ödemeleri profesyonellerin getirilerinin %5’ini temsil ederken, önceki altı aylık dönemde bu oran %2’ydi.
Platform, “Son altı ay içinde kripto çekme işlemleri istikrarlı kaldı” dedi.
Raporda kripto ödemelerinin özellikle para birimi volatil olan ülkelerde popüler olduğu, Ocak ve Haziran 2022 arasında küresel olarak çekilen kripto ödemelerinin %67’sini oluşturan Latin Amerika’nın başı çektiği belirtildi.
Deel’e göre Avrupa, Orta Doğu ve Afrika %24 ile ilk sırada yer alırken, bunları %7 ile Kuzey Amerika ve %2 ile Asya-Pasifik bölgesi izledi.
Profesyoneller ödemelerini çeşitli coinlerle alıyor fakat raporun rakamlarının gösterdiği üzere Bitcoin yılın ilk altı ayında %47 ile kripto ödemeleri alanında başı çekiyor.
Bir numaralı kripto parayı %29 ile usd coin (USDC) ve %14 ile ethereum (ETH) izledi. Dünya çapındaki profesyonellerin solana (SOL) ile ödeme alma oranı %8 ve dash (DASH) ile ödeme alma oranı %2’dir.
Deel, araştırması için 150 ülkede 100.000’den fazla sınır ötesi sözleşmeden ve Deel ve üçüncü taraf kaynaklardan 500.000’den fazla maaş veri noktasından veri kullandığını söyledi. Eğilimlerin Ocak-Haziran 2022 tarihleri arasında altı ay boyunca izlendiği ve temsil edilen ülkelerin hepsinde raporun yayınlandığı tarih itiberiyle dosyada 20’den fazla işveren-işçi sözleşmesi bulunduğu söylendi.
Deel, dünya çapında yaklaşık 150 ülkede çalışanları uyumlu bir şekilde işe almak, ödeme yapmak ve yönetmek için gerekli araçları sağladığını ve şirketin hizmetlerinin dünya çapında 8.000’den fazla müşteri tarafından kullanıldığını söylüyor. Deel’in verilerine göre platformun müşterileri arasında Airtable, Andela, Dropbox, Shopify ve Spendesk yer alıyor.
Deel, tarafların maaşlarının bir kısmını ya da tamamını bitcoinethereumsolanadash ve USDC cinsinden alabildiklerini söyledi.

  About Post Author

  JANBOLAT KHANAT

  JANBOLAT KHANAT FOUNDER / GENERAL DIRECTOR/ REGIONAL MANAGER JANBOLAT KHANAT + 7 702 230 42 17 (whatsapp) NEWYORK 797 / 7th Ave, New York City, New York 10019, USA / TONY BAR / JENNIFER BAR Thank you very much for everything.Very nice to know you.If there is anything I can do please write for me... jk@wmwnewsturkey.com GSM+ 90 541 732 90 64 ( TURKEY ) ISTANBUL +7 702 230 42 17 KAZAKİSTAN jk@wmwnewsturkey.com
  Happy
  Happy
  0 %
  Sad
  Sad
  0 %
  Excited
  Excited
  0 %
  Sleepy
  Sleepy
  0 %
  Angry
  Angry
  0 %
  Surprise
  Surprise
  0 %

  Average Rating

  5 Star
  0%
  4 Star
  0%
  3 Star
  0%
  2 Star
  0%
  1 Star
  0%

  Leave a Reply