Wed. Apr 8th, 2020

WMWNEWSTURKEY

PREMIUM LIFESTYLE & TRAVEL MAGAZINE / EXECUTIVE EVENTS / APRIL / 2020 / 07 / 14 / A FRESH SEASONS,FRESH EXCITEMENT,THE SPECTACULAR NEW SEASON…

Portakal Çiçeği Karnavalı’na Katılmak İçin 6 Neden / neredekal.com / Turkish Special News / By Janbolat Khanat / Almaty

4 min read
Portakal Çiçeği Karnavalı’na Katılmak İçin 6 Neden / neredekal.com / Turkish Special News / By Janbolat Khanat / Almaty
Çocukluğumuzda, gençliğimizde ekranlarda izlediğimiz karnaval görüntüleri hep hayallerimizi süsledi. Karnaval korteji, rengarenk giyi
nmiş insanlar, coşku dolu müzikler ve belki de ekranlardan izlerken çoğumuz dedik ki “’neden bizde yok böyle karnavallar?”’
İşte artık bu sorunun 2013 yılından bu yana bizim için de muhteşem bir cevabı var: Nisan’da Adana’da – 5. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı! Neredekal.com’un da sponsorları arasında bulunduğu karnaval tüm heyecanıyla başlıyor!
Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı niteliği taşıyan Portakal Çiçeği Karnavalı, 2013 yılından bu yana her yıl artan bir coşkuyla gerçekleşmeye devam ediyor. Bu yıl da 4-9 Nisan tarihleri arasında Adana sokaklarına hayat veren karnaval birbirinden güzel etkinlikler barındırıyor.

Konserler, sergiler, lezzet stantları, kostümlü halk koşuları, kostüm yarışmaları ve daha neler neler… İçinde portakal çiçeğinin enerjisini taşıyan herkesin bu karnavalda bir yeri var. : ) Karnavalda neler mi var?

1) Portakal Ağaçları Çiçeklerini Açtı, Adana Karnavala Hazır

Portakal Çiçeği Karnavalı kortej

7-9 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 8 Nisan sabahı, Adana’ya gelen yerli yabancı turistlerin rengarenk kostümleri eşliğinde coşku ile başlayacak.

Adana’nın her yerinde başlayan etkinliklerle birlikte, portakal çiçeği kokuları arasında şehir adeta neşe dolacak.

2) Renkli Bir Göz Ziyafeti: Kostüm Tasarım Yarışması

Portakal Çiçeği Karnavalı kostüm

Her yıl karnavalın heyecanla beklenen etkinliklerinden biri olan kostüm yarışmasının finalistleri belirlendi bile. Siz en iyi kostümleri görmek üzere finale davetlisiniz!
Fütüristik bir moda anlayışı ile üretilen kostümler için bir de renkli şart var: renkleri beyaz, turuncu, yeşil, sarı olmak durumunda.

Yani tam da portakal çiçeğinin renklerinden diyelim. Kostümlerdeki yaratıcılık sınırsız bırakılmış ve hatta zorunlu kılınmış, size ise keyifli defileleri izlemek ve jüri seçimlerini beklemek kalacak.

3) Karnavalda Kimler Kimler Yok ki?

Portakal Çiçeği Karnavalı ünlüler

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalının coşkusunu yaşayanlar arasında birbirinden ünlü simalar da bulunuyor. Önceki yılın karnaval coşkusunu yaşayanların arasında Ayşe Arman, Fatih Terim, Yetkin Dikinciler, Feridun Düzağaç gibi isimler bulunuyordu.
Bu yıl ise karnavala eşlik edecek isimler arasında Nükhet Duru, Meltem Cumbul, Bedri Baykam, Menderes Samancılar, Emre Karayel, Timur Savcı, Arif Keskiner, Nebil Özgentürk, Erdal Cindoruk, Rıza Akın, Murat Hasarı, Faruk Tınaz, Levent Veziroğlu, Nur Veziroğlu, Levent Özdilek, Mehmet Turgut ve Galip Erdal olacağını şimdiden biliyoruz. Karnaval boyunca başka hangi sürpriz isimler dahil olacak birlikte göreceğiz.

Eğer siz de karnavala katılacaksanız ve hala konaklayacak yer ayarlamadıysanız Adana otelleri sayfasına hızlıca göz atın.

4) Atilla Özdemiroğlu Şarkılarıyla Anılacak

Portakal Çiçeği Karnavalı Atilla Özdemir

Karnaval etkinlikleri sadece günümüzü değil, günümüze değer katan tüm sanatçıları da anarak devam edecek.

Geçen bahar ayında aramızdan ayrılan müzik adamı Atilla Özdemiroğlu’nun şarkıları, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın eşliğinde Meltem Cumbul, Nükhet Duru, Güven Dağüstün ve Gripin tarafından seslendirilecek. Mimar Sinan Amfi Tiyatro’da 9 Nisan’da yerinizi almayı unutmayın.

5) Bu Koşu Bir Başka: Kostümlü Karnaval Koşusu

Portakal Çiçeği Karnavalı kostümlü koşu

Koşmak, üstelik yarışmak, üstelik bir de üzerinizdeki renkli kostümlerle! Evet, bu eğlenceli kostümlü koşu Pazar günü Merkez Park’ta saat 11:00’de başlayacak. Toplam 800 metre boyunca sürecek bu koşuya katılmak isterseniz başvuru yapacağınız adres: www.adanaultramaraton.com 

Not: Kostümü sizin hazırlamanıza gerek yok, kostüm sepetinde hazır bulunanlardan birini üzerinize geçirip koşuya başlayabilirsiniz. Katılacaklara bol şans, izleyicilere bolca eğlence diliyoruz.

6) Dolu Dolu Etkinlik Programı

Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikler

Nedir bir karnavalda olması gerekenler? Konserler, sergiler, yarışmalar, gösteriler, konferanslar, söyleşiler, belgesel gösterimleri… İşte her biri koca bir şehirde, sadece 2 güne nasıl sığar Portakal Çiçeği Karnavalı ile göreceğiz.
Dolu dolu programa yetişmek için planınızı önceden yapın ve bizden söylemesi 7-8-9 Nisan tarihlerinde Kolpa, Pandora, Escape, Grup Lodos, Redd konserlerini kaçırmayın. Program detayları için: nisandaadanada.com
Travel PR – Turizm Sektörünün PR Ajansı
Maslak Mh. Meydan Sk. No:1 Beybi Giz Plaza K:15 D:55 Sarıyer-İstanbul
Sarp ÖZKAR – travelpr@travelmarketing.com.tr
0532 417 84 04 / 0212 706 06 36
Portakal Çiçeği Karnavalı’na Katılmak İçin 6 Neden / neredekal.com / Turkish Special News / By Janbolat Khanat / Almaty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to toolbar