İSVİÇRE ALPLERİNDE MUHTEŞEM BİR OKUL : HOCHALPINES INSTITUT FTAN…By Janbolat Khanat

ULUSLARARASI EĞİTİM KARİYERİNE BAŞARILI BİR BAŞLANGIÇ İÇİN EN İDEAL YER, MUHTEŞEM İSVİÇRE ALPLERİNDEKİ;HOCHALPINES INSTITUT FTAN INTERNATIONAL BOARDING SCHOOL AND SPORTS ACADEMY SWITZERLAND…By Janbolat Khanat

High AlpineInstituteFtan (HIF-HOCHALPINES INSTITUT FTAN AG), etkileyici doğal çevresiyle İsviçre’nin aşağı Engadine bölgesinde yer alan ve eğitim, spor ve doğal yaşamın mükemmel bir kombinasyonunu sunan uluslararası bir okuldur.

Das Hochalpine Institut Ftan fotografiert am 19.9.2015.
Bild Rolf Canal (honorarpflichtig)

HIF kendini geleceğin liderlerini yetiştirmek üzere; dünyanın her yerinden performans odaklı öğrencilerin başarılı bir gelecek için geldiği; Engadine’nin muhteşem doğal güzelliklerinin içinde konumlanan bir hayat okulu olarak görüyor.

Bu yüksek irtifa okulunda, gelecekteki liderlik ruhu için kişilik oluşturma ve karakter gelişimi olgusu yaratmak vazgeçilmezdir.

İSVİÇRE VE AVRUPA KOLEJİ

HIF İsviçre ve Avrupa Koleji, İsviçreli ve uluslararası öğrencilere okul kariyerine başarılı bir başlangıç ​​yapmak için iki dil eğitimli bir hazırlık, oryantasyon yılı sunuyor. Okulun akademik hazırlık programı, öğrencilerin bilgi düzeylerine ve notlarına göre, İsviçre eğitim sistemi ya da IGCSE ve IB diplomasının ihtiyaçlarını izleyen uluslararası bir müfredata sahiptir.

Tanıtım yılını başarılı bir şekilde bitirdikten sonra, öğrenciler, İsviçre’deki bir okulun İsviçre eğitim sistemiyle ya da Cambridge IGCSE’yeveya IB diplomasına hazırlanmak için HIF İsviçre ve Avrupa Koleji okul kariyerine devam edebiliyorlar.

SPOR AKADEMİSİ

HIF, İsviçre’deki en başarılı spor okullarından biridir. Pyeongchang 2018’de 2 altın madalya kazanan, profesyonel ve geleceğin Alpine Kayak, Cross-Country Kayak, Biatlon, Freestyle Kayak ve Snowboard sporcuları okul bünyesinde bulunuyor.

Akademik eğitimi rekabetçi sporlarla birleştiren okul; bunu spor ve okul yaşamında başarıyı garantilemenin bir yolu olarak görüyor.

YATILI OKUL

HIF öğrencilere 7/24 önem verir ve ilgilenir. Yatılı personeli ile öğrencilere aile ortamısağlar; onlar ihtiyaç halinde ilk irtibat kurulacak kişilerdir; öğrencilere yardımcı adına her zaman ulaşılabilir durumdadır. Her bir öğrenciyle ayrı ayrı ilgilenirler, çalışmalarına yardımcı olurlar, hafta içi ve hafta sonları heyecan verici ve geniş kapsamlı aktiviteler düzenlerler…

NEDEN HIF?Butik lise olarak, orta ve lise eğitimi veren, öğrenme motivasyonunun büyük ölçüde önemsendiği, küçük sınıflar (en çok 12 öğrenci) ve öğrencilerin hem akademik hem de sosyal açıdan mükemmel olmaları için bireysel ilgi ve özeni gösteren nitelikli bir öğretim kadrosu…

MÜFREDAT

Entegrasyon Yılı:İngilizce ve Almanca olarak yoğun bir kurs, bir araya getirilen konular hem İngilizce hem de Almanca öğretilen matematik, coğrafya, spor, sanat ve Avrupa kültürünü içerir. 

Cambridge IGCSE:

Diller ve Cambridge Global Perspektife kursu dahil olmak üzere geniş bir yelpazede bilim ve beşerî bilimler kursları.

Uluslararası Bakalorya:Matematik, İngilizce, Fizik, Kimya, Almanca, Ekonomi, Tarih ve Coğrafya, Yaratıcılık, Etkinlik ve Servis (CAS), Bilgi Teorisi ve Genişletilmiş Denemeler. Lise EğitimiDiller: Almanca ve İngilizce, üçüncü bir dil olarak İtalyanca veya Fransızca seçeneği ile.Matematik ve Fen Bilimleri: Matematik, Biyoloji, Kimya ve Fizik.Beşeri Bilimler: Tarih, Coğrafya, Ekonomiye Giriş, HukukSanat: Yaratıcı Tasarım, Müzik Ortak Ders ProgramlarıFilm yapımı, dans, etüt merkezi, sahne sanatları, müzikal-gösteri, tiyatro grubu, spor-mix, uygulamalı bilim çalışmaları.  

HOCHALPINES INSTITUT FTAN AG INSTITUT OTALPIN FTAN SA

Chalchera 154 • 7551 Ftan

Tel. Mobil +41 (0) 762 69 68 67• Fax +41 (0) 81 861 22 12

info@hif.ch • www.hif.ch

facebook.com/HochalpinesInstitutFtan 

Aslı Kayaturan / NG İletişim Ajansı asli@ng-iletisim.com / 0212 240 81 13

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *