IMWF ;70 ÜLKEDEN 450 DÜĞÜN VE MICE ACENTESİNİ ANTALYA’DA AĞARLIYOR….By Ruhi ALINAN

Inventum Global’in yeni markası International MICE & Wedding Forum, dünyanın 70 ülkesinden 450 düğün ve MICE acentesini, Titanic Deluxe Golf Belek sponsorluğunda ve ev sahipliğinde Antalya’da ağırlayacak.

Son 4 yıldır Hindistan’dan düğün ve kurumsal firmaların grup organizasyonları ile Rusya ve BDT ülkelerinden uluslararası firmaların, irili ufaklı toplantı, seminer ve kongre organizasyonlarını yapan Inventum Global özellikle son 3 yıldır gerçekleştirdiği sıra dışı pazarlama etkinlikleri ile Türkiye’de Hint düğünlerinde pazar liderliğini elde etti.

70 ÜLKEDEN 450 ACENTE GELECEK

Inventum Global, International MICE & Wedding Forum – IMWF adında yeni markayı piyasaya sürdü. 

IMWF, 28 Mayıs – 1 Haziran 2018 tarihleri arasında, Antalya’da Titanic Deluxe Golf Belek ana sponsorluğunda ve ev sahipliğinde 70 farklı ülkenin en önemli 450 MICE ve düğün acentesini ağırlayacak. Etkinliğe outgoing seminer, kongre, kurumsal etkinlik ve düğün organizasyonu yapan acentelerin sahipleri ya da üst düzey yöneticileri katılacak. Katılan ülke ve katılımcı sayıları bakımından, IMWF dünyada bu büyüklükte bugüne kadar yapılan en büyük etkinliğin organizatörü rolünü üstlenerek, hem ülke turizmine hem de kendi kurumsal kimliğine katkı sunmayı hedefliyor.

NİTELİKLİ TANITIM VE PAZARLAMA LANAĞI SUNACAK

Japonya’dan Brezilya’ya, Kanada’dan Avustralya’ya uzanan çok geniş bir coğrafya üzerinde, 5 kıtanın tamamında sektörün önde gelen MICE ve düğün firmalarının tüm seyahat ve konaklama giderlerini karşılayacak olan IMWF, etkinlik süresince misafir edeceği acentelerin karar vericileriyle, ulusal ve uluslararası zincir oteller dışında, havayolu şirketleri, münferit oteller ve profesyonel sektör tedarikçilerini üst düzey organizasyonlarda biraraya getirerek nitelikli tanıtım/pazarlama olanakları sunacak.
                                                                                                               
IMWF Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy organizayona ilişkin olarak şunları söyledi:

”Başlangıçta ülke ve katılımcı sayısına bakarak, bizler de ‘acaba boyumuzdan büyük bir işe kalkışıyoruz’ demedim dersem, yalan olur. Ancak süreç ilerledikçe aldığımız geri dönüşler, çok doğru bir düşünceyle doğru bir işe kalkıştığımızı bizlere bir kez daha gösterdi. 

Özellikle yurtdışında bulunan zincir otel yetkililerinin, katılım iştahı bizim beklediğimizin üstünde çıktı ve bu durum hepimize, ilave bir motivasyon sağladı. 

Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun teşviki ve müsaadesiyle davetli ve katılımcılarımıza, bir gece Aspendos tarihi amfi tiyatrosunda unutulmaz bir gece yaşatacağız. Bir gece de yine tarihi Kaleiçi sokaklarında düzenleyeceğimiz yemek ve kendinden söz ettirecek etkinliklerimizle, ülkemiz turizmine katkı vermeye çalışacağız.” 

Forumun ana konusu olan MICE ve düğün amaçlı seyahat eden misafirlerin, kişi başı harcamalarının normal sejour misafirlerine göre daha yüksek olduğunu belirten Ersoy, mevsimsellik açısından değerlendirildiğinde Hint düğünlerinin Türkiye açısından (Ekim – Mayıs dönemi) büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. Dünya düğün pastasının ekonomik değer olarak 600 milyar dolar bir değer arz ettiğini ve bu rakamın dörtte birinin Hindistan tarafından harcandığını kaydeden Ersoy, ”ancak dünya düğün piyasası sadece Hindistan’dan ibaret değil. düğün organizasyonu işinde en az Hindistan kadar mahir, birçok başka ülke de var. Bu nedenle forumda başka ülkelerden de davetliler olacak.” dedi…..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *