GRAND HOTEL QUISISANA / FİLM KARELERİNDEN GERÇEKLİĞE, HAYALLERDEN MASMAVİ DENİZLERE; CAPRİ ADASI…By Janbolat Khanat

  Grand Hotel Quisisana

Capri – It’s impossible to miss the grand entrance of the Quisisana, just steps from Capri town’s central Piazzetta. This iconic five star hotel has been the favorite of politicians and poets, royalty and rockstars since it opened in 1845…

Outside on the legendary terrace, famous and not-so-famous guests relax and watch the bustling crowds of visitors to the island of Capri pass by. Inside, a luxurious oasis of peace and tranquility awaits, where shimmering chandeliers, polished marble floors, gilt-framed mirrors, and the warmest of welcomes immediately transports guests to another world…

The boutique-lined Via Camerelle skirts the hotel on one side, and the fragrant gardens overlooking the Mediterranean, complete with a scenic pool and an unforgettable view of the Faraglioni, welcome guests on the other. Glamour, luxury, privacy, and the natural beauty of Capri are the secret of Grand Hotel Quisisana’s 150 years of success.

ViaCamerelle, 2 – 80073 Capri, Italy – tel. +39 081 8370788 – fax. +39 081 8376080

info@quisisana.com

quisisana.com

In the Heart of Capri

All visitors to the Island of Capri sooner or later find themselves in front of the iconic entrance to the Quisisana. 
Like the Piazzetta, this historic hotel is one of the island’s most famous, beloved, and recognizable landmarks.

The hotel is located at the top of Via Camerelle, the picturesque lane where
workshops of local artisans and boutiques of the best-known Italian fashion designers sit side-by-side…

Grand HotelQvisisana, Neruda’nın “Tanrı’nın ustalık eseri” olarak tanımladığı, Napoli’nin güneyinde yer alan, filmlere sahne, edebiyatın pek çok ünlü ismine ilham kaynağı olan Capri Adası’nda yer alıyor.

1845 yılında İngiliz doktor George SidneyClark tarafından sanatoryum olarak kurulanQvisisana, yıllar içinde bulunduğu coğrafyanın ılıman iklimi, AmalfiKıyı’larının büyüleyici, dinlendirici manzarası eşliğinde hastalar için ideal bir bakım merkezi haline geldi.

1800’lerin sonlarında Morgano Ailesi tarafından, binanın ait olduğu dönemin karakteristik özellikleri korunarakve ailenin kendi bilgileri eklenerek lüks bir otele dönüştürüldü.

Büyük Liman’dan ulaşılan, adanın kalbi konumundakiPiazzetta’ya birkaç adım mesafedeki Grand Hotel Qvisisana birçoğu deniz manzaralı, 32’si Junior Suite, 15 Suite olmak üzere toplam 148 odaya sahip…

Mavi Mağara gibi Akdeniz’in incisi Capri Adası’nın sembollerinden biri haline gelen Grand Hotel Qvisisana’da, havuz başında yer alan ve misafirlerine geleneksel Napoli mutfağından ve taş fırında pişmiş nefis pizzalardan oluşan menüsü ile La Colombaia restoranı muhteşem lezzetler sunuyor.

Otelin şık mağazalara açılan kanadındaki caddeye bakan, klasik İtalyan mutfağı ve uluslararası mutfaklardan seçkilerin ikram edildiği Rendez-Vous restoranı ise keşfedilmeye değer nitelikte…

Romantik adanın etkileyici, şık villalarını gezip, Monte Solaro’danCapri’nin sembolü haline gelen Faraglioni üçlü kaya serisini içine alan manzarayı izledikten sonra, otelin tercihinize göre seçeceğiniz KrugRoom, Bar Qvisi ve Bar Colombaia isimli barlarından birinde gün batımının limon çiçekli ferahlığının keyfini çıkarabilirsiniz.

Adanın yegane tiyatrosuna sahip olan Grand Hotel Qvisisana, 300 kişi kapasiteli kapalı salonları ve 500 kişi hizmet kapasiteli açık alanları ile özel gösteriler, toplantılar ve davetler için de geniş yelpazeli olanaklar sunuyor.

19.yüzyıl mimarisi, adanın zengin florası ile donanmış yemyeşil bahçeleri, limon ağaçları ile büyüleyici bir atmosfer sunan otelde konukların psiko-fizik sağlıkları da unutulmamış. QvisiBeauty&SPAMerkezi’nde sauna, Türk Hamamı, Kneippvasküler tedavisi, hidromasajlı kapalı yüzme havuzu ve kişiye özel sağlıklı yaşam önerilerinden, CinqMondesve Germaine de Capuccinibakım ürünlerini kullanarak faydalanılabiliyor.

ViaCamerelle, 2 – 80073 Capri, Italy – tel. +39 081 8370788 – fax. +39 081 8376080

info@quisisana.com

quisisana.com

www.wmwnewsturkey / janbolat Khanat KZ / Tony Bar / U.S.A

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *