Dünyanın En Önemli Grup Turizm Aktörleri Antalya’da Buluşuyor !…By Ruhi Alınan

 

Dünyada yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir paya sahip olan MICE ve Destinasyon Düğün organizasyonlarının liderleri 28 Mayıs-1Haziran tarihlerinde International MICE &Wedding Forum (IMWF) ile Antalya’ da buluşacak. 70 ülkeden 450’nin üzerinde acente katılımıyla gerçekleşecek forum turizme yön verecek.

Dünya turizminin en önemli alanlarından olan MICE(toplantı, teşvik gezisi, kongre/konferans ve etkinlik)ve destinasyon düğün organizasyonun en iyileri,bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek IMWF kapsamında turizmin başkenti Antalya’da buluşacak.Destinasyon Düğün sektöründe 150 milyar dolarlık bütçeye ulaşan Hindistan ise misafir ülkelerin başında yer alacak.

Dünyada bir ilk: 70 ülke bir araya gelecek !

70 ülkeden 450’nin üzerinde acente ve bu acentelerle görüşmeye gelen, 150’nin üzerinde, otel, havayolu şirketi ve sektör tedarikçisi ve yöneticisinin de katılacağı IMWF, uluslararası boyutlardaki büyüklüğüyle dünyada bir ilk olacak.28 Mayıs-1Haziran tarihleri arasında Antalya Belek,Titanic Deluxe Golf Belek otelde gerçekleşecek forum, sektörün önemli liderlerini birebir görüşmeler ve toplantılarda buluşturacak.International MICE &Wedding Forum (IMWF) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy ‘’ Amacımız Dünya’da bu işin en iyilerini bir araya getirmekti. Çok önemli şirketlerin üst düzey yöneticileri foruma katılacak. Düğün destinasyonu olarak yıllık yaklaşık 45 milyon dolar pay alan Türkiye’nin bu payı çok daha yukarılara çıkarması mümkün. Biz de dünyada ilkleri gerçekleştirerek bu payın artması için elimizden geleni yapıyoruz. ‘’ dedi.

Dünyanın gözü Türkiye’ de olacak…

Dünyada yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir paya sahip olan MICE ve Destinasyon düğün organizasyonları büyümeye devam ederken, Türkiye’de bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan IMWF’a dünyanın dört bir yanından katılım olacak. Hindistan’ın yanı sıra Rusya, İngiltere, İtalya, Fransa, İsviçre, Avusturya, Hollanda, Amerika, Nijerya, Lübnan ve Japonya gibi yoğun ilgi gösteren ülkelerden katılımcıların büyük ilgi gösterdiği foruma, dünyaca ünlü marka otel zincirleri de katılacak. Özellikle bugüne kadar Türkiye’yi ve Antalya’yı hiç ziyaret etmemiş ekonomik olarak çok güçlü şirketlerin temsilcilerinin de International MICE &Wedding Forum (IMWF)’a katılımları büyük önem taşıyor. Toplantı, kongre, seminer ve düğün destinasyonu olarak Antalya’nın yenipazar olarak değerlendirilmesine katkı sağlayacak olan forum, ilklere imza atacak.

IMWF, ülkemizin en değerli markası ve bayrak taşıyıcımız, gururumuz Türk Hava Yolları ve geleneksel Türk misafirperverliğini tam manasında, hakkını vererek yaşatılmasınaimkan veren Titanic otelleri ana sponsorluğunda gerçekleşecektir.

Aspendos Antik Tiyatrosu’nda çok özel buluşma

Ersoy, IMWF kapsamında Aspendos Antik Tiyatrosu’nda bin kişilik bir etkinlik organize edeceklerini de açıkladı.Antalya Kaleiçi’nde de etkinlik planladıklarını belirten Necip Fuat Ersoy ‘’Tarihi dokusu, dar sokakları, eski evleri ile kültürel değerimiz Kaleiçi’nde eşsiz bir gece deneyimi yaşatmak için çalışmalarımız sürüyor.’’ dedi

IMWF Hakkında:

International MICE &Wedding Forum (IMWF), Asil Akar ile Bünyat Özpak’ın ortaklığında kurulan, yurtiçi ve yurtdışından kongre konferans gibi büyük gruplar ve Hint düğünleri organize eden Inventum Global ile Necip Fuat Ersoy ortaklığıyla kurulan etkinlik pazarlama şirketince organize edilmektedir. IMWF’in yönetsel sorumluluğunu Yönetici Ortak Necip Fuat Ersoy üstlenmiştir. 2’nci IMWF, 28 Mayıs-1 Haziran 2017 tarihleri arasında “Inventum Global Workshop” adı altında Rixos Premium Belek’te gerçekleştirilmiştir. 1’inci IMWF ise 3 Nisan-9 Nisan 2016 tarihleri arasında “Inventum Global Workshop” adı altında Hindistan Mumbai ve Yeni Delhi’de gerçekleştirilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir