CULTURE & ART 2018 AUGUST

ONUR ÖĞDEN’DEN ETKİLEYİCİ BİR BAŞ YAPIT….

Köy ağası Bayram’ın 3 çocuğundan ikisi, Ferit ve Feriz birbirleriyle anlaşamamaktadır. Kardeşleri Ferda istemeye istemeye Feriz’in yakın dostu Ali’yle evlendirilir. Köye gelen öğretmen Gamze ise Ferit’le yakınlaşır, küçüklüğünden beri Ferit’i kıskanan Feriz bu durumu da hazmedemez. Ferit ve Gamze evlenir. Gamze’nin akıl sağlığıyla ilgili problemleri ortaya çıkar ve ailede başlayan kaos felakete yol açar…

SON YILLARIN FENOMEN İSMİ AYHAN IŞIK PEKDE ALIŞIK OLMADIĞIMIZ BİR ROLDE İZLEYİCİYİ BÜYÜLÜYOR….

Köy ağası olan Bayram’ın üç çocuğu vardır. Kardeşlerden Ferit ve Feriz birbirleriyle sürekli didişir. Evin kızı Ferda ise istemese de Feriz’in yakın arkadaşı Ali ile evlendirilir. Ferit ve Feriz’in arasındaki çekişme köye gelen öğretmenden sonra iyice kızışır. Öğretmen Gamze ile Ferit’in ilişkisi kısa sürede evlilikle taçlanmıştır.Kısa bir süre sonra Gamze’nin akıl sağlığı ile ilgili sorunların ortaya çıkması tüm aileyi etkiler.

UZUN YILLARDIR GÖREMEDİĞİMİZ ŞARKIZI İZEL İSE HEPİMİZİ TERS KÖŞE YAPIYOR…

Onur Öğden yönetiminde çekilen Türkiye yapımı filmin baş rollerinde İzel Çeliköz, Metin Keçeci, Esin Civangil, Dilara Büyükbayraktar, Ata Ekşioğlu, Ayhan Işık, Onur Öğden oynadı. Senaryosunu Onur Öğden yazdı. Prodüksiyon amirliğini Yaşar Özcan, görüntü yönetmenliğini Canan Kadana, kurgusunu Filiz Gül, kostüm tasarımını Sıddık Süren, set dekorasyonunu İbrahim Meydancı, sanat yönetmenliğini Aksel Mengü gerçekleştirdi. Müziklerini Ali Saran besteledi.

Yönetmen: Onur Öğden
Oyuncular: İzel Çeliköz, Metin Keçeci, Esin Civangil, Dilara Büyükbayraktar, Ata Ekşioğlu, Ayhan Işık, Onur Öğden

Senaryo: Onur Öğden

Prodüksiyon Amiri: Yaşar Özcan
Görüntü Yönetmeni: Canan Kadana
Kurgu: Filiz Gül
Kostüm Tasarımı: Sıddık Süren
Set Dekorasyonu: İbrahim Meydancı
Sanat Yönetmeni: Aksel Mengü
Müzik: Ali Saran
Türkiye Dağıtımı: MC Film

Gösterim Tarihi: 22 Haziran 2018