CONGRESS, SEMINAR, HEALTH

Bursa 2. Turizm Zirvesi’ne hazırlanıyor

Bursa Skal Kulübü’nün ev sahipliğinde Burkon Turizm tarafından organize edilecek 2. Bursa Turizm Zirvesi ve 1. Bursa Turizm Fuarı’nın hazırlıkları bitmek üzere…

2.BURSA TURİZM ZİRVESİ ÖNCESİ BÜYÜK BULUŞMA…

Bursa Turizm Heyeti Bakan Ersoy ile Birarada…

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in girişimiyle gerçekleşen çalışma toplantısında

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a Bursa turizm raporu sunuldu…

Bursa turizm heyetinden Bakan Ersoy’a rapor
İstanbul Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen toplantıya AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ile birlikte Bursa Turizm Platformu üyesi turizmciler hazır bulundu.
Toplantıda Bursa’nın turizm potansiyelini tüm yönleriyle aktaran Esgin şunları söyledi:
BAKAN ERSOY’A BURSA DAVETİ

“Bursa tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra aynı zamanda sanayinin ve tarımın başkenti konumundadır.

Bu çerçevede Bursa, başta Uludağ ve İznik olmak üzere önemli merkezlere sahip olmakla birlikte bütün alternatif turizm çeşitlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Kış turizmi, sağlık turizmi, kültür, inanç ve doğa turizmi, kongre ve gastronomi turizmi gibi turizmin tüm unsurlarını eksiksiz barındırıyoruz.

Bursa’nın başta ülke turizmi olmak üzere dünya genelinde daha fazla tanıtılması ve pazarlanması yönünde yerel yönetimlerimiz ve tüm turizm dinamiklerimizle hazırız. Türk turizmini ve Bursa’yı iyi bilen bir Kültür ve Turizm Bakanımızın olması ülkemiz ve kentimiz için büyük bir şanstır.

Bu noktada Kültür ve Turizm Bakanımızı en kısa zamanda Bursa’da görmekten mutluluk duyarız.”

Bursa Turizm Platformu üyeleri tarafından yapılan sunumun ardından konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlık olarak Bursa’yı her yönüyle önemsediklerini ifade etti. Bakan Ersoy, “Bursa’nın turizm potansiyelini ve eksikliklerini biliyoruz. Bursa’nın turizmde ön plana çıkması adına her zaman yanındayız.

Bakanlık yetkisinde olan tüm işlerde her zaman Bursa’nın yanındayım. En kısa zamanda Bursa programını gerçekleştirerek turizm potansiyellerimizi yerinde incelemeler gerçekleştireceğim.”

 AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ile birlikte Bursa Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik, Bursa Valiliği Turizm Tanıtma Birliği Başkanı Zeki Beyhan,

TÜRSAB 2. Başkanı Hasan Erdem, Bursa Turizm Platformu Koordinatörü Hasan Eker, GÜMTOB Başkanı Haluk Beceren, TÜRSAB Güney Marmara YTK Başkanı Murat Saraçoğlu,

Bursa Sağlık Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Metin Yurdakoş ve Çiğdem Atalmış,

Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı Muhsin Zengin, Bursa Aşçılar Derneği Başkanı Reşat Kahraman,

Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin, GÜMTOB Yönetim Kurulu Üyesi Buğra Artıç,

Kültür ve Turizm Şube Müdürü Mehmet Güler, UNESCO Bursa Alan Başkanlığı adına Recep Peker katıldı.