TRAVEL EXCLUSIVE FEBRUARY / ŞUBAT 2018

Dört Köşe 6 Ekim’de Vizyonda…

6 Ekim’de vizyona çıkacak olan Dört Köşe Filminden ilk fragman yayınlandı….

Ömer Faruk Yardımcı’nın senaryosunu yazıp yönettiği; başrollerini Şinasi Yurtsever, Murat Akkoyunlu, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Ayça Erturan’ın oynadığı Dört Köşe Filmi, soluksuz izlenen temposu,  birbirinden ünlü oyuncuları, kahkaha dolu sahneleri ile       6 Ekim’de vizyona giriyor. Komedi türündeki filmin yapımcılığını ise; Yeşim Sezgin, Necmettin Sancak ve Ahmet Sancak üstleniyor.

Çekimleri 4 hafta süren filmin konusu; İstanbul’da nev-i şahsına münhasır dört karakter, bir nezarethane… Aynı gece aynı nezarethanede bulunan Aşkın, Emel, İrfan ve Muzo haksız yere gözaltına alınmışlardır. Üstelik bu onların yaşadığı ilk haksızlık da değildir. Birlik olup, düzene karşı ‘’ Bizde varız ’’ demek için bir hırsızlık tezgahladılar.

İşte asıl hikâye böyle başladı…

Künye :

Oyuncular                    : Şinasi Yurtsever, Murat Akkoyunlu, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Ayça Erturan, İnan Ulaş Torun, Mehmet Özgür, Eylül Su Sapan, Beyti Engin, Ayşe Kökçü

Yönetmen                    : Ömer Faruk Yardımcı

Senarist                       : Ömer Faruk Yardımcı, Ayşe Işıkmen

Görüntü Yönetmeni     : Muharrem Dokur

Görsel Sanat Yönetmeni & VFX: Cem Erdoğan

Yapımcılar                   : Yeşim Sezgin, Necmettin Sancak, Ahmet Sancak

Dağıtımcı                     : TME

Yapım                           : San Medya & Mucizeler Evi Film Yapım

Prodüksiyon detayları :

Film için Haydarpaşa Garı’ndan super lüks bir malikaneye, Kadırga sokaklarından araba hurdalıklarına kadar birçok farklı mekan kullanıldı. Uyuşturucu laboratuarı, fantazi odası, timsah havuzu, nezarethane gibi özel dekorlar inşa edildi, greenbox çekimleri yapıldı. Patlama ve çatışma sahneleri için özel effect sanatçıları ile çalışıldı. 200’den fazla yardımcı oyuncu ile kalabalık sahneler çekildi, Polis araçları ve özel zırhlı araç gibi özel araçların yanısıra çok sayıda lük araç da sahnelerde yer aldı.

Oyuncular için özel kostümler hazırlandı, karakterler için imaj çalışması yapıldı.

Filmde rol alan Polly ve Anna isimli timsah karakterleri için,  CGI ekipleri ile çalışıldı ve yurtdışı ekipleri ile işbirliği yapıldı.

Özel eğitimli oyuncu JackRussell cinsi köpek Mitril de filmin ana karakterlerinden biri olarak filmde yer aldı.

Film 4 haftada 10’larca özel mekan kullanılarak çekildi.

İletişim: F.F Basın Halkla İlişkiler Başak Oral – 05305005020